DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışı Üniversitelerine Sınavsız Kayıt Fırsatları

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin en sık duyduğu cümlelerden birisi iyi bir üniversitede eğitim görmenin yolunun yüksek bir sınav puanından geçtiğidir ancak pek çok kişi bu cümlenin sadece yurtiçinde alınacak bir eğitimde geçerli olduğunu unutmaktadır. Çünkü Türkiye’deki üniversite sınavları sadece Türkiye’deki üniversiteleri kapsamaktadır. Eğer istikametinizi yurtdışına çevirdiyseniz Türkiye’deki üniversitelerden çok daha kaliteli eğitim kurumlarında yüksek öğreniminize sınavsız bir şekilde başlayabilirsiniz. Eğer üniversite sınavından istediğiniz puanı alamadıysanız veya stres içerisinde bir sınava hazırlık senesi geçirmek istemiyorsanız yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi almayı düşünebilirsiniz.

Yurtdışında sınavsız kayıt fırsatı sunan üniversiteler son derece geniş bir yelpazede bulunur. Türkiye’deki ön lisans bölümlerinde iki yıllık bir yüksek öğrenim gören öğrenciler yurtdışında eğitimlerini dört yıla tamamlayabilirler veya dört yıllık bir eğitimi direkt olarak yurtdışında almak isteyen öğrenciler bu seçeneğe yönelebilirler. Yurtdışında eğitim almaya karar verdiğiniz üniversite şayet YÖK denkliğine de sahipse ilgili gereklilikleri yerine getirdiğiniz takdirde yurtiçinde çalışmak da sizin için hiçbir sorun teşkil etmez.

Sınavsız üniversite tercihi sayesinde eğitim alabileceğiniz pek çok ülke yaşam maliyetleri açısından Türkiye ile büyük benzerlikler taşır hatta bazı ülkeler pek çok öğrenci için Türkiye’den dahi ekonomik olabilmektedir. Balkanlar ve Orta Avrupa bu anlamda sık sık tercih edilen bölgeler arasındadır ve bu ülkede bulunan hem devlet tabanlı hem de özel konumdaki sayısız üniversite öğrencilere sınavsız eğitim fırsatı sunmaktadır. Türkiye’de alacağınız bir üniversite eğitimine denk bir bütçeyle Avrupa’da ve dünyanın diğer köklü okullarında üniversite eğitimi alabilir ve bu esnada yeni kültürler tanıyarak yabancı dilinizi ilerletme fırsatına da kavuşabilirsiniz. Hatta ve hatta yurtdışında sınavsız olarak Türkçe dilinde dahi eğitim alabilirsiniz. Mesela Makedonya’da faaliyette bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin müfredatı tamamıyla Türkçedir ve ülkemizin eğitim müfredatına paralel olarak ilerlemektedir.

Avrupa’nın diğer bölgelerinde eğitim düşünüyorsanız Polonya’nın da aralarında bulunduğu pek çok ülke öğrencilerine sınırlı süreyle çalışma izni sağlamaktadır yani Avrupa’da hem okuyup hem çalışabilir, iş tecrübesi kazanabilir ve eğitim bütçenize, harçlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Okurken çalışma tecrübesi sayesinde kariyerinizin ilerleyen basamaklarında perspektif kazanarak ilerideki iş görüşmelerinizde büyük bir avantaj edinebilirsiniz.

Yurtdışında bulunan prestijli üniversitelerin çoğu bir niyet mektubu, öğrenci vizesi ve lise transkripti ile size sınavsız bir eğitim alabileceğiniz kayıt fırsatlarını hem güz hem de bahar dönemi başlangıcında sunmaktadır yani yurtdışında alabileceğiniz bir eğitime istediğiniz sömestrda başlama özgürlüğüne de sahip olduğunuz söylenebilmektedir. Sağladığı ekonomik avantajlar, akademik özgürlükler ve entelektüel derinlik sayesinde yurtdışında alınacak sınavsız eğitim kusursuz bir altyapıya kapı aralayarak size iyi bir kariyer ve fevkalade bir yaşam tecrübesi sunar.

Yurtdışı üniversitelerine sınavsız kayıt fırsatlarından yararlanmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız