DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışı Uzaktan Eğitim

Liseyi bitiren ve sınava girerek bir bölümü tutturamayan, ekonomik olarak aileye yük olmak istemeyen ya da bazı özel nedenler yüzünden eğitim hayatını lise diploması alarak bırakan kişiler için uzaktan eğitim almak bir fırsat yaratmaktadır.

Yurtdışında eğitim almak artık Türkiye’de özel üniversitelerde eğitim almaktan daha çok uygun ekonomik koşullarda sağlanabilmektedir. Her açıdan farklı birçok alternatif sunan yurtdışındaki üniversiteleri, özellikle kariyeri için ideal belirleyenler için kaçırılmayacak bir fırsattır. Belli bir düzen oluşturdunuz ve iyi bir işiniz var; ancak kariyerinizi de yükseltmek istiyorsunuz. İşte sizin için tam anlamıyla bir avantaj olacak ve eğitiminizi yurtdışında uzaktan eğitim olarak tamamlayacak üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Üstelik yurtdışında uzaktan eğitim alacağınız bölümü kendiniz seçiyor ve dilediğiniz üniversiteye gidebiliyorsunuz.

Yurtdışında uzaktan eğitim için popüler olarak tercih edebileceğiniz, Tıp, Hukuk, Mühendislik, Ekonomi, Bilişim Mühendisliği gibi daha pek çok bölüm dünyanın pek çok ülkesinde uzaktan eğitim olanağı sağlamaktadır.Yurtdışında uzaktan eğitim de devam zorunluluğu bulunmaması hem işinize ya da meşgul olduğunuz mesleğe zaman ayırmanıza ve bu arada eğitiminizi de tamamlamanıza olanak sağlayacaktır. Öğretim dönemi içerisinde yılda 2 kez sınava girerek diplomanızı alma olanağı sunacaktır. Üstelik yurtdışındaki üniversitelerde sınav şartı ya da bölüm tutturma derdi de yok!

Her açıdan avantajlı ve uygun ekonomik şartlarda eğitim almanın mümkün olduğu yurtdışında eğitim fırsatında ayrıca eğitim alınacak pek çok üniversitenin denklik ve tanınırlık sunması ve Türkiye’de diplomanızın geçerli olması da önemli bir ayrıntıdır.

Yurtdışında her üniversite için uzaktan eğitim konusunda farklı uygulamaları mevcut olsa da birçok üniversite sınav istememektedir. Sadece yeterli derecede dil bilmek gerekir. Dil bilmeyenler içinde hazırlık bölümü okunmakta ve dil yeterli düzeydeyse devam edilmektedir. Ayrıca dil bilenler için bazı sınavların uygulandığını da belirtelim! Ancak Balkan ülkelerinde bulunan üniversitelerde Türkçe dilde eğitim verilmesi ile de bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Yurtdışında uzaktan eğitim alırken ayrıca konaklama zorunluluğu olmaması ve daha birçok avantaj eğitim süresince fazla maliyet oluşturmaması açısından da tercih edilebilir.

Yurtdışında uzaktan eğitim almak için gerekli olan tüm uygulamaların, hangi üniversitelerin uzaktan eğitim verdiğini, denklik ve tanınırlık olup olmadığı, vize ve diğer tüm ayrıntılı bilgileri uzman danışmanlarımızdan öğrenebilir dilediğiniz konuda yardım isteyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için irtibat numaralarımız;

Ankara Merkez : 0312 911 22 50

İzmir Ofisi : 0232 332 06 02

İstanbul Ofis: Telefon: 0212 245 35 28 Telefon 2: 0212 245 35 29

Macedonia Şube Telefon: 389 23 11 99 55

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız