DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Astronomi Ve Fizik Eğitimi Veren Üniversiteler

En basit tabiri ile Gök Bilimi olan Astronomi, gök cisimlerini araştıran ve inceleyen bilim dalıdır. Özellikle yurtdışı bu alana çok büyük önem vermektedir. Zira Astronomi, önemli bir bilim dalı olmakla birlikte kendi evrenimizde neler olup bittiğini açıklayabilen  önemli ve saygın bir alandır. Maalesef ülkemizde bu alana yapılan yatırımlar çok yetersiz kaldığı için, öğrenciler Astronomi eğitimlerini ve kariyerlerini özellikle yurtdışında yapmaktadırlar. Peki yurtdışında Astronomi ve Fizik eğitimi veren üniversiteler hangileridir?

Öncelikle Rusya, özellikle Astronomi bilimi alanında oldukça ileri düzeyde bir ülkedir. Rusya Uzay Araştırmaları Enstitüsü her yıl pek çok önemli keşfe imza atarak, adından sıkça söz ettirmektedir. Gerek sosyal medyadan, gerek basılı medyadan takip ettiğimiz üzere, önemli buluşlara ve keşiflere imza atan Rusya elbette Astronomi eğitimi ile de açık ara diğer ülkelerin önünde yer almaktadır. Özellikle Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi ve St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi Rusya'nın ve hatta Avrupa'nın en kaliteli Astronomi ve Fizik eğitimini veren okullarındandır diyebiliriz.

Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi

Eğitim dilinin hem Rusça hem de İngilizce olduğu okul, Avrupa'da Astronomi öğrenimi görebileceğiniz en kaliteli okullardan biridir. 19 fakülte ve enstitüde eğitim vermekte olan Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi, 97 farklı ülkeden toplam 30 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 2011’den beri QS Dünya Üniversiteler Sıralaması’nda ilk 700’de gördüğümüz bu değerli kurum, pek çok araştırma faaliyetine de ön ayak olmaktadır. Yüksek lisans seçeneğini de bünyesinde barındıran okulda, iyi bir yurtdışı eğitimi sizi beklemektedir.

St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi

1899 yılında kurulan okul dünyanın en köklü okulları arasında kendine yer bulmuştur. Özellikle Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında prestijli bir eğitim olanağı sunan St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, birçok akademik kurum ve sanayi şirketi ile ortak çalışmalar yürütmektedir. 10 enstitü bünyesinde eğitim vermekte olan okul, değerli akademisyenleri de bünyesinde barındırmaktadır. Yaklaşık 20 bin öğrencinin eğitim aldığı üniversite, QS Dünya Sıralaması'nda 404. sırada kendine yer edinerek, eğitim anlamında kendi saygınlığını kanıtlamıştır.

Yurtdışında Astronomi ve Fizik eğitimi alabileceğiniz diğer okulların hangileri olduğunu öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Özellikle yurtdışı eğitimi konusunda kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız size en doğru seçeneği sunmak için yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız