DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi: Baltık Ülkeleri

Bilgisayar mühendisliği, dünyanın işleyişinin dijitalleşmeye başladığı dönemden beridir insanoğlunun yaptığı atılımların belkemiğini oluşturan bir alan haline gelmiştir. Teknoloji tabanlı bir bakış açısının bu dijitalleşme sayesinde giderek yaygınlaştığı günümüz piyasasında bilgisayar mühendisliği gelecek vadeden bir kariyer arayışında olan öğrencileri cezbeden bir alandır. Hayatımızın her alanını kaplamaya başlayan bilgisayarların ve mobil cihazların gelişimiyle yakından ilişkili olan bu bölüm mezunlarına maddi açıdan da tatmin edici iş imkanları sağlamaktadır. 

Teknoloji ve yazılım açısından ülkemize kıyasla çok daha ileride olan Avrupa ülkeleri bilgisayar mühendisliği alanındaki gelişmiş konumlarından dolayı bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Baltık ülkeleri ise Avrupa’daki diğer ülkelere kıyasla bilgisayar mühendisliği eğitimi konusunda ileriye çıkmışlardır çünkü aralarında Litvanya ve Letonya’nın bulunduğu bu ülkeler bilgisayar mühendisliğinin kilit noktalarından birisi olan telekomünikasyon alanında Avrupa’daki en gelişmiş ağa sahiptirler. Bu durumla beraber diğer Avrupa ülkeleri ile yapılacak bir karşılaştırma sonucunda Baltık ülkeleri ekonomik açıdan daha uygun bir akademik hayatı öğrencilere sunmaktadır. 

Avrupa’daki en iyi bilgisayar mühendisliğini uygun ekonomik koşullar altında alabileceğiniz Baltık ülkelerinin bu konuda isim yapmış üniversitelerinin başında Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta bulunan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi gelmektedir. Son teknolojinin eseri araştırma laboratuvarlarının ileri düzey bir akademik eğitimle bir araya getirildiği Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi’nin bilgisayar mühendisliği alanındaki başarısı Avrupa’da eğitim araştırması yapan birden fazla güvenilir kurum tarafından tescillenmiştir. Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, Litvanya’nın en büyük mobil uygulama geliştirme laboratuvarını da içerisinde bulundurduğundan dolayı son zamanlarda cep telefonu tabanlı teknolojiler geliştirmeye yönelmiş bilgisayar mühendisliği alanında alınabilecek en avantajlı eğitimlerden birini öğrencilerine sunar.

Letonya’nın başkenti Riga’da bulunan Riga Teknik Üniversitesi ise Avrupa standartlarının dahi üstünde bir bilgisayar mühendisliği eğitimi almayı isteyen öğrencilerin seçimidir. 1862 tarihinden bu yana eğitim vermekte olan bu köklü kurum 9 farklı fakülteden oluşmaktadır. Bu 9 fakültenin arasında Bilgisayar Bilimleri ve Bilgi Teknoloji Fakültesi adı altında bilgisayar mühendisliği eğitimi veren fakülte üniversitenin en yetenekli öğretim görevlilerini ve öğrencilerini bünyesinde toplayan bir amiral gemisidir. Uluslararası alanda geçerliliği olan bir diploma veren üniversite bu sayede bünyesinde eğitim gören öğrencilere dünya çapında ses getirebilecek bir kariyer sahibi olma fırsatı da sunmaktadır. Üniversitenin 3 yıla yayılmış olan akademik programı da göz önüne alındığında Riga Teknik Üniversitesi’nin verimli bir kariyerin ilk adımlarını rakiplerinden daha erken atmak isteyen öğrencilerin en büyük destekçisi olduğu görülür.

Yurtdışında bilgisayar mühendisliği eğitimi almak, yurtdışı üniversiteleri ve eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi konusunda başarılı eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilir, yurtdışı eğitiminizi en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız