DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi: Polonya

Bilgisayar Mühendisliği, 21. yüzyılda yaşamımızın merkezinde yer alan teknolojik aletler olan bilgisayarların; teknoloji, ekonomi, sosyal, sağlık ve bilimsel alanlarda kullanılmasına olanak sağlayan bir mühendislik dalıdır. Donanım ve yazılım alanında karşılaşılan algoritmik süreçlerin uygulanmasının yanı sıra bu süreçlerde karşılaşılan problemlere de çözüm arayan Bilgisayar Mühendisliği’nin eğitimi, teori, soyutlama, tasarım ve pratik gibi ana konulardan oluşmaktadır. 

Kullandığımız araba ve saatten izlediğimiz dizi ve filmlere kadar hayatımızın her alanında kullandığımız bilgisayarlar hakkında yurtdışında eğitim almak size öncelikle yabancı dilinizi en iyi şekilde geliştirme olanağı sağlar. Bunun yanı sıra, bilgisayar alanında uzmanlaşmak zorlu ve karmaşık problemleri çözebilme kabiliyeti, kariyerinizi daha sonra yönlendirebileceğiniz geniş iş olanakları sunmaktadır. Hemen her mühendislik alanı gibi kazancın oldukça iyi olduğu Bilgisayar Mühendisliği, hangi ülkede olursanız olun iş bulma imkanınızın olacağı bir bölümdür. Elbette bu bölümü hangi okulda okuduğunuz da önemlidir. 

Polonya uzunca bir süredir eğitim alanında en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Köklü okulları, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesine girerek başarılarını kanıtlamış olup öğrenim ücretlerinin diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun olması da önemli bir noktadır. Polonya’da okumanın pek çok avantajından bir diğeri ise dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle tanışma, farklı kültürleri tanıma, iletişim becerilerinizi geliştirerek farklı bakış açılarıyla karşılaşma fırsatıdır. Bu avantajların arasına bir de yabancı öğrencilere verilen haftalık 20 saate kadar çalışma iznini eklerseniz Polonya’nın neden bu kadar popüler bir eğitim ülkesi olduğunu anlayabilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim alabileceğiniz Varşova Teknoloji Üniversitesi, 1915 yılından beri kesintisiz eğitim hayatını sürdüren, Polonya’nın en eski ve en iyi teknik üniversitesidir. İngilizce dilinde uygun fiyatlara eğitim alabileceğiniz Varşova Teknoloji Üniversitesi’nde, pratiğin teori ile eşit seviyede tutulması gerektiğine inanılır. 

Wroclaw Teknik Üniversitesi, Polonya’nın önde gelen bilim ve eğitim merkezlerinden biridir. İnovasyon anlayışı, sektörle birlikte yürüttüğü işbirlikleri ve her yıl konumunu biraz daha üste taşıyor olması üniversitenin gelişimini gözler önüne seren unsurlar olup iş piyasasında mezunlarının değer gören ve aranan isimler olmasını sağlamaktadır. 

Lodz Teknoloji Üniversitesi ise 1945 yılından beri faaliyet göstermekte olup eğitim kalitesi ve akademik başarıyı her zaman ön planda tutan bir kurum olmuştur. Teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitime de önem veren Lodz Teknoloji Üniversitesi bu alanda ülkesinde bir ilk olmuştur. Oldukça büyük bir kampüs alanına kurulu olan üniversite, araştırma laboratuvarları, kütüphane, kafeler ve öğrenci kulüpleri için alanlara sahiptir. Öğrencilerinin motivasyonunu en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir. 

Bahsi geçen okulların hepsi üst seviye akademik başarı göstermiş okullardır. Bilgisayar Mühendisliği, Polonya üniversiteleri, Polonya’da yaşam ve diğer okullar hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarından aklınıza takılan herhangi bir soru işaretini gidermeleri için yardım isteyebilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizi ziyaret ederek Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız