DRAFT BLOG

Tüm Estonya İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Tüm Letonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurtdışında Bilgisayar Programcılığı Eğitimi Nerede Alınır?

Yaşamımızın her alanına etkisi yadsınamaz bilgisayarların son yıllardaki gelişimi ve ceplerimize sığacak kadar küçülmelerinin her şeyi ne kadar kolaylaştırdığını hepimiz farkındayız. Bu gelişimin arkasında bulunan mühendislerin ve program yazılımcıların eğitim aldıkları bölümler de her geçen gün farklı dallara ayrılmakta ve genişlemekte olup üniversitelerdeki yoğunlukları artmaktadır. 

Bilgisayar Bilimleri özünde neyin nasıl hesaplanabileceğini inceleyen bir bilim dalıdır, bilgisayar programcılığı ise iş hayatından toplumsal yaşama kadar her alanda ihtiyaç duyabileceğimiz verileri bilgisayar, telefon gibi teknolojik cihazlarda kullanılabilir kılmayı amaçlayan bir meslek dalıdır. 

İçinde bulunduğumuz çağ teknoloji çağı. Sürekli yanımızda taşıdığımız cep telefonlarımızdan hastanelerde kullanılan tıbbi cihazlara kadar her alanda gelişim gösteren teknolojik aletlerin kuramsal gelişimi, tasarımı, gelişimi, uygulanması, yazılımı ve donanımı bilgisayar mühendisleri ve program yazılımcıları tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla günümüzün en çok ihtiyaç duyulan, en önemli ve en saygın mesleklerinden biridir. 

Yapay zekanın gelişiminin son hızla ilerlediği Avrupa’da bilgisayar programcılığı okumak size her şeyden önce o gelişime birebir tanıklık etme fırsatı verir. Tıpkı İngilizce öğrenirken kültürünü de tanımanız gerektiği gibi programlama dilini öğrenirken de aşina olmanız gereken bir kültür vardır ve bu kültürü en iyi alabileceğiniz yerlerden biri Baltık Ülkeleri’dir. Bilgisayar bilimleri bir evrensellik taşımaktadır, uluslararası şirketlerin aradığı en önemli özelliklerden biri yabancı dilinizdir. Avrupa’da okurken yalnızca yabancı dilinizi geliştirmekle kalmaz, yeni kültürler öğrenerek vizyonunuzu da geliştirirsiniz. Durum değerlendirmesini daha geniş bir perspektiften yapabilirsiniz bu da çalışabileceğiniz çok uluslu şirketler için önemli bir ayrıntıdır. 

Yaşam standartları açısından Avrupa’daki diğer ülkelerden aşağı kalmayan ancak hem okul ücretleri hem de yaşam maliyetleri açısından daha ucuz olan Letonya, Litvanya ve Estonya, öğrenci hayatına hitap ettiği kadar güvenli ve huzurlu şehirlere sahiptir. 

Özellikle iletişim teknolojileri alanında ön plana çıkan bu ülkeler köklü ve kaliteli okullara ev sahipliği yapmaktadırlar. Örneğin, Litvanya’nın ev sahipliği yaptığı Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, 1956 yılında başkent Vilnius’ta kurulmuştur. VGTU, 10 fakültesi, 14 enstitüsü, 2 araştırma merkezi ve 34 laboratuvarı ile Litvanya’da 400, dünya çapında 500’den fazla üniversite ile partnerliği bulunan ve QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasına göre dünyanın en iyi okullarından biridir. 

Letonya ise Riga Teknik Üniversitesinin 156 yıllık köklü geçmişi, kaliteli eğitimi, yeni teknolojileri ve yenilikçi yaklaşımı ile bilim ve mühendislik eğitiminde adını duyurmayı başarmıştır.  Riga Teknik Üniversitesi, 33 araştırma enstitüsü ve 30 araştırma laboratuvarı ile pratiğe dayalı bir eğitim anlayışı geliştirmeyi başarmıştır.

Tallinn Teknoloji Üniversitesi, Estonya’nın başkentinde 1918 yılında kurulmuş bir üniversite olup Estonya’nın tek teknik üniversitesidir. Mühendislik ve teknoloji alanında yalnızca Estonya’nın değil Avrupa’nın da önde gelen okullarından biri olan TTÜ’den alacağınız diploma dünyanın pek çok ülkesinde tanınır. 

Bilgisayar Programcılığı okumak için seçebileceğiniz en uygun fiyatlı ve en iyi üniversitelerden birkaçı bunlardır. Arkadaşlarınızın kapatıp açmaktan ve temasını değiştirmekten öteye gidemedikleri cihazlarda, bağımlısı oldukları uygulamaların nasıl yapıldığını anlatabilir ve gözlerinde bir Süpermen olabilirsiniz, hatta daha güzeli bir gün o programlardan birini yazan siz olabilirsiniz. Eğitiminizin kalitesi ile açabileceğiniz kapıların sayısını sonsuza çıkarmak için vakit kaybetmeden Draft Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçin, İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerimizde alanında uzman danışmanlarımız ile birebir görüşün.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız