DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Biyomedikal Mühendislik Eğitimi: Silesia Teknoloji Üniversitesi

Geleceğin mesleklerinden biri olarak gösterilen Biyomedikal Mühendisliği, tıbbi cihazların yapımı, bakımı, onarımı, kalibrasyonu, satışı ve yapay organların yapımı, bakımı, onarımı, kalibrasyonu ve satışında rol alan bir disiplindir. Biyomedikal Mühendislerinin yaptıkları yapay organlar bugün, implant dediğimiz yapay dişlerden, teknolojinin son mucizesi diyebileceğimiz 3D kalp, böbrek, karaciğere kadar uzanmaktadır. 

Oldukça geniş bir iş alanına sahip olan Biyomedikal Mühendisliğinin eğitimi çok eskiye dayanmaz, yani görece yeni bir bölümdür. Güncel gelişmeleri yakından takip eden ve hayati öneme sahip bu mesleğin eğitimini en iyi ve en kaliteli şekilde alabileceğiniz üniversitelerden birisi ise Silesia Teknoloji Üniversitesidir. 

Toplamda 17 Nobel ödülüne sahip Polonya’nın eğitim sistemi dünya çapında ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en iyi üniversitesi listelerine üst sıralarda giren Polonya Üniversiteleri, tüm dünyadan öğrenci kabul etmekte olup bu anlamda çok sayıda yabancı öğrenciye eğitim vermektedir. Polonya’nın üniversite eğitiminde favori olmasının sebeplerinden biri köklü yükseköğretim kurumlarında uygulanan eğitim sisteminin pratiğe uygulamadaki başarısıdır. Öğrencilerin mezun olduktan sonra eğitimlerini iş hayatlarına kolayca yansıtarak başarı sağlamaları Polonya Üniversitelerini favori haline getirmiştir. Avrupa’da Schengen bölgesine dahil olup eğitim ve yaşam masraflarının diğer ülkelere göre nispeten daha uygun olması Polonya üniversitelerinin tercih edilmesinde bir başka sebeptir. 

Silesia Teknoloji Üniversitesi, Polonya’nın Silesian eyaletine bağlı Gliwice isminde küçük, şirin ve eğlenceli bir şehirde yer almaktadır. Bölgenin en eski teknik üniversitesi olan Silesia Teknoloji Üniversitesi, Polonya’nın en prestijli üniversitelerinden biridir. 13 fakülte, bir yüksekokul ve bir bilim-didaktik merkezinin yer aldığı Silesia Teknoloji Üniversitesi’nde tüm mühendislik alanları bulunmakta olup ayrıca kamu yönetimi, işletme analitiği, sosyoloji ve proje yönetimi gibi alanlarda da eğitim alınabilmektedir. 

STÜ, Polonya’nın en iyi 5. teknik üniversitesidir ve tüm üniversiteler kapsamında 13. sırada yer almaktadır. Başta Polonya olmak üzere tüm Avrupa’da çevre mühendisliği, biyomedikal mühendisliği ve lojistik eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversitelerden biridir. 

Silesia Teknik Üniversitesi ve Polonya’nın diğer üniversiteleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizde siz öğrencilere en uygun okul ve bölümü belirlemek için alanlarında uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile yardımcı oluyoruz. Siz de yurtdışı eğitim kariyerinizi profesyonel isimlerle belirlemek istiyorsanız Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizde bizi ziyarete gelebilir, dilerseniz öncesinde telefon ve canlı destek hattımız üzerinden bizden bilgi ve randevu alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız