DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Bulunan Puansız Üniversiteler Hangileridir?

Türkiye’deki üniversite sisteminin en büyük dezavantajlarından birisi de öğrencilerin yeteneklerine uymayan bir şekilde düzenlenen üniversite puan sistemidir. Özellikle yaşanılan sınav stresi yüzünden öğrenciler ya bir sene daha kaybetmekte ya da üniversite hayallerinden vazgeçmektedirler. Oysa yurtdışında bulunan pek çok üniversite puansız bir sistem ile öğrenci kabul ederek mevcut potansiyeli, klişeleşmiş sistemlerin önüne koymaktadır.

Sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz saygın ve köklü yurtdışı okulları, size uluslararası bir kariyerin de kapısını aralayarak parlak bir gelecek imkanı vermektedir. Aynı zamanda pek çok kültürü yerinde görmenizi sağlayan yurtdışı üniversiteleri yabancı dilinizi geliştirmek, sosyalleşmek ve ufkunuzu açmak için size son derece keyifli olanaklar sunar.

Draft Yurtdışı Eğitim olarak, geleceğe dönük bir bakış açısıyla hareket eden ve sınavsız öğrenci kabul alan saygın yurtdışı  üniversitelerinden bir kaçını sizler için bir araya getirdik.

KUBAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ

1920 yılından bu yana Rusya’da eğitim veren Kuban Devlet Üniversitesi, sosyal bilimler ve teknik alanlarda son derece gelişmiş bir yüksek öğrenim olanağı sunmaktadır. Rusya’nın en gelişmiş kentlerinden birisi olan Krasnodar’da bulunan Kuban Devlet üniversitesi, akademik anlamda başarısını ispat etmiş köklü bir üniversitedir.

Rusya’daki saygınlığını uluslararası bir altyapıya taşıyarak Bologna Süreci’ne de dahil olan Kuban Devlet Üniversitesi bu sayede stratejik olanaklarını geliştirmiş ve kısa sürede Avrupa’nın gerektirdiği modernizasyona erişmiş bir eğitim kurumu olmuştur. Öğrencilere maddi anlamda büyük kolaylık sağlayan üniversite, Rusya’daki konumu dolayısı ile üniversite hayatını daha cazip bir hale getirmektedir.

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Balkanlar’ın incisi Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, puansız öğrenci kabul eden bir diğer saygın okuldur. Avrupa ve ABD’deki üniversitelerin eğitim konusundaki yüksek ücretlerine tabi olmadan, uluslararası standartta bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasındadır demek yanlış olmayacaktır.

Uluslararası bir üniversite olduğu için İngilizce dilinde eğitim veren Uluslararası Balkan Üniversitesi, bu sebepten dolayı sizden dil yeterliliğinizi belgelemenizi ister. Bunun dışında herhangi bir sınav sistemine veya puan sıralamasına tabi olmayan üniversite, aynı zamanda ülkemizce de tanındığından dolayı Türkiye’deki bir iş hayatının başlangıcına da kaliteli bir şekilde ön ayak olabilecek bir kurumdur.

ODESSA İNŞAAT VE MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci dostu Ukrayna’da 1930 yılından bu yana akademik eğitim vermekte olan Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna’nın en önemli üniversiteleri arasında güçlü bir yere sahiptir. AB Üniversiteler Birliği’ne de dahil olmayı başarmış bu eğitim kurumunda özel laboratuvarlar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve geniş bir kütüphane mevcuttur. Odessa Devlet Mühendislik ve İnşaat Akademisi aynı zamanda öğrencilerine cömert yurt imkanları da sunmaktadır. Yabancı öğrenciler için de büyük önem taşıyan bu yurt imkanları ile birlikte, okul aynı zamanda kültürel alanda ve spor alanında merkez haline gelmiş pek çok binayı da içinde bulundurmaktadır.

Yurtdışında bulunan kaliteli üniversitelerden birine puansız bir şekilde kayıt yaptırmak ve geleceğinizi yurtdışı okulları ile şekillendirmek için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımızdan yardım talep edebilir ve yurtdışında kaliteli bir eğitim hayatını size en uygun olacak şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız