DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurtdışında Burslu Okumak

Yurtdışında lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen adayların en büyük hayali iyi bir üniversiteden burs alabilmektir. Fakat bu hayali gerçekleştirebilmek her aday için her zaman mümkün olmayabilir. Üniversitelerin burs seçenekleri ve aday öğrencilere burs verme şartları farklı ölçütlere göre değişmektedir. Yurtdışında bulunan üniversitelere burs başvurusu yapılırken tüm giriş şartlarının yerine getirilmiş olması gerekir. Bu şartların başında öğrencinin başarılı olması, yani yüksek bir not ortalamasına sahip olma şartı gelir. Eğitiminiz süresince üstün başarı sağladığınız takdirde, bunun bir sonucu olarak okuduğunuz bölümde yüksek not ortalamasına sahipseniz üniversiteniz bünyesinde sunulan akademik başarı burslarına başvurabilirsiniz.

Akademik başarı bursları her üniversitede farklı başvuru şartlarına ve kontenjanlara tabidir. Yurtdışında burs veren kurumlar burs verme koşullarını açıkça belirtmektedir. Şartları sağlıyorsanız burs alma ihtimaliniz yüksektir. Burs almak istediğiniz ülkenin dilini çok iyi bilmek de şansınızı artıracaktır. Başarılı bir geçmişe sahip olmanız ve bunu belgeleyebilmeniz, burs verecek olan kurumların sizin başarınıza ve deneyiminize güvenmelerini sağlayacaktır. “Burslu okumak yaşam biçimi ve giderlerimizi nasıl etkiler” sorusu, adaylar tarafından yanıtı çok merak edilen bir sorudur. Burslar çoğu zaman sadece eğitim ücretini karşılamak içindir; yani konaklama, yaşam ve seyahat masrafları doğrudan öğrenci tarafından karşılanır.  

Alanında uzman ‘Draft Eğitim’ kadromuz ile iletişime geçerek yurtdışında burslu okumak konusunda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan ofislerimizde bizleri ziyaret ederek aklınıza takılan sorular hakkında yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız