DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Çift Diploma Veren Üniversiteler

Yurtdışında lisans veya yüksek lisans eğitimi, kariyerinde ilerlemek isteyen pek çok gencin hayalini süsleyen bir fırsattır. Ülkelerin, halkların ve bireylerin giderek birbirine daha çok yaklaştığı günümüzün küreselleşen dünyasında yurtdışında iyi bir üniversiteden alacağınız diplomanın pek çok iş imkanının kapısını aralayacağına şüphe yoktur. Zira dünyanın en büyük şirketleri aynı zamanda çok uluslu şirketlerdir, dolayısıyla birlikte çalışacakları takım arkadaşlarının yurtdışında eğitim ve yaşam deneyimine sahip olmaları büyük bir avantaj kabul edilmektedir.

Yurtdışında köklü üniversitelerden alacağınız bir diplomanın kariyerinize katkısı ortadayken, aynı sürede iki diploma almaya ne dersiniz? Son yıllarda çeşitli eğitim anlaşmalarıyla ortaklık kuran pek çok üniversite yeni bir eğitim konseptini hayata geçirmiştir. “Çift diploma programları” olarak anılan bu konsept kapsamında, anlaşmalı üniversitelerin öğrencileri eğitim sürelerinin bir bölümünü anlaşmalı üniversitelerde tamamlayarak hem okudukları okulun hem de anlaşmalı üniversitenin diplomasını alabilirler. 

Üstelik bu eğitim konseptine çoğu zaman farklı ülkeler dahil edilmektedir. Örneğin, İspanya’da bir okulda okurken eğitim hayatınızın bir yılını ABD’de geçirebilir, mezun olduğunuzda hem İspanya’daki okulunuzdan hem de ABD’deki partner üniversitenizden diploma alabilirsiniz. 

Yurtdışında çift diploma fırsatlarını Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ayrıcalığıyla yakalayabilirsiniz. Partner okullarımızdan EU School of Business (İspanya), Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi (İspanya) ve MIP Politecnico di Milano (İtalya) gibi okullar, MBA programlarından başlayarak çeşitli alanlarda çift diploma programları sunmaktadır. Bu köklü okullardaki eğitiminizin yanı sıra partner okullarda alacağınız eğitim hem akademik bilginizi genişletecek hem de yurtdışında yaşam deneyiminizi artırarak iş piyasalarında aranan kişi olmanızı garantileyecektir.

Yurtdışında çift diploma programları hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili lisans ve yüksek lisans sayfalarımızı ziyaret edebilir, dilerseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla irtibata geçerek doğrudan bilgi alabilirsiniz. Eğitim sürecinizin her aşamasında yanınızda olan profesyonel danışmanlarımız, yurtdışında eğitim hakkında merak ettiklerinize yanıt vermekten memnuniyet duyacak.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız