DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Denizcilik Okumak

Denizle ulaşım hem Türkiye’de hem de uluslararası sularda ticarette ve taşımacılıkta son derece revaçta olan bir konudur. Dünyanın çok uzak noktalarında bulunan iki ülke arasındaki ticari kargo uçaklarının bu konudaki yetersizliği ve kapasite azlığından dolayı çoğunlukla deniz yoluyla sağlanmaktadır. Ticaretin yanı sıra deniz yolu ulaşım için de sağlıklı ve keyifli bir alternatif olarak yüzyıllardır hizmet vermektedir. Eğitim anlamında her yönden kalifiye olan yurtdışı üniversitelerinden birinde denizcilik okumak, her açıdan fayda sağlayan bir unsurdur.

Off-shore gemiler, kargo gemileri, feribotlar, transatlantikler ve pek çok gemide problemsiz bir ulaşımın ve sevkiyatın gerçekleşebilmesi adına büyük istihdam fırsatları yaratılmaktadır. Donanımlı deniz personelleri ve mühendislerinin yetişmesinde önemli bir rol oynayan denizcilik eğitimini veren üniversiteler bu istihdam fırsatlarının oluşması, deniz turizminin ve ticaretinin herhangi bir aksaklık olmadan ilerlemesi adına son derece önemlidir. Kıdemi arttıkça maaşı da artan ve personellerine genel geçer olarak döviz ile maaş veren bu iş dalı aynı zamanda büyük bir saygı da uyandırmaktadır.

Prestiji ve iyi geliri dışında, denizcilik mesleği birçok avantaja daha sahiptir. Bir denizci olarak dünyanın dört bir yanını gezme fırsatı bulabilir ve yaşamınızı bir masa başına mahkum olmadan geçirmenin keyfini sürebilirsiniz.

Bu keyifli ve karlı mesleğin eğitimini yurtdışında en iyi alabileceğiniz üniversitelerden birisi Polonya’da bulunmaktadır. Öğrencilerine haftada 20 saatlik bir çalışma imkanı sunan ve sınavsız eğitim fırsatına sahip olan Polonya’da denizcilik eğitiminin en iyi verildiği okul ise Gdynia Denizcilik Üniversitesi’dir. 1920 yılından bu yana yoğunluklu bir denizcilik eğitiminin pratik ağırlıklı verildiği bu eğitim kurumu kalitesi ve sunduğu teknik imkanlarla ISO:9001 sertifikası almaya hak kazanmış az sayıdaki eğitim kurumlarının arasındadır. Sadece Polonya’da değil, Avrupa’da alabileceğiniz en iyi denizcilik eğitimlerinden birisini vermekte olan Gdynia Denizcilik Üniversitesi hem İngilizce hem de Lehçe dillerinde eğitim veren bir kurumdur.  

Ekonomik uygunluğu ve Türkiye’ye yakınlığı ile her zaman cazip bir yurtdışı eğitimi seçeneği olmuş kardeş ülkemiz Azerbaycan’da bulunan Azerbaycan Denizcilik Akademisi ise dünyanın en iyi denizcilik akademileri arasına adını yazdırmayı başarmış olan öncü bir kurumdur. 700 öğrencinin eğitim aldığı akademinin içerisinde 4 adet modern araştırma laboratuvarı ve 12 bölüm bulunmaktadır. Azerbaycan Türkçesi ve Rusça dillerinde eğitim veren Azerbaycan Denizcilik Akademisi’nde Deniz Ulaştırma Ekonomisi, Gemi Elektrik Ekipmanları Bölümü, Gemi Mühendisliği ve Taşımacılığı, Gemi Kaptanlığı, Gemi Elektrik Mühendisliği ve Gemi Yapımı/Onarımı gibi pek çok bölüm bulunmaktadır. Bu bölüm çeşitliliğinden dolayı çok fonksiyonlu bir denizcilik eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrenciler bu eğitim kurumunu tercih etmektedirler.

Yurtdışında denizcilik eğitimi almak ve yurtdışında eğitim hakkında daha detaylı bilgi edinmek için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız