DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yurtdışında Denkliği Olan Türk Üniversiteler

Yurtdışında eğitim dendiğinde akla genellikle ilk olarak İngiltere, Kanada, Amerika, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde bulunan üniversiteler gelir. Her yıl dünyanın dört bir köşesinden yüzbinlerce öğrencinin kaliteli eğitim almak için bu ülkelerdeki üniversitelere başvuru yaptıkları düşünüldüğünde, bu durum şaşırtıcı olmaz. Zira dünya sıralamalarında en yüksek sıraları genellikle Amerika veya Batı Avrupa’daki üniversiteler almaktadır.

 

Gelişmiş Batı ülkelerindeki üniversite eğitiminin kalitesi tartışılmaz olsa da bu durum yurtdışında kaliteli üniversite eğitiminin sadece bu ülkelerde alınacağı anlamına gelmez. Bir üniversitenin kalitesi nesnel ölçütlere göre ölçüldüğü için dünyanın pek çok farklı yerinde yüksek kalitede eğitim veren üniversiteler bulabilmeniz mümkündür.

 

Ülkemizde de pek çok kaliteli üniversite bulunmakta, üniversite hayallerinin peşinden koşan milyonlarca genç her yıl bu nitelikli üniversitelerden birinde eğitim alabilmek için çok zorlu bir rekabet sürecinden geçerek üniversite sınavında başarılı olmaya çalışmaktadır. Ancak kaliteli bir Türk üniversitesinden mezun olmak için üniversite sınavından yüksek puan alma zorunluluğunuz ancak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteren üniversitelerle sınırlıdır. Yurtdışında faaliyet gösteren kaliteli Türk üniversiteleri de bulunmaktadır!

 

İşte bu üniversitelerden bir tanesi, Balkanların güzel ve şirin ülkesi Makedonya’da faaliyet gösteren, Türk işadamları ve akademisyenler tarafından kurulmuş bir Türk üniversitesi olan Uluslararası Balkan Üniversitesidir. Uluslararası Balkan Üniversitesi, bütünüyle Türk müfredatına paralel müfredatı ve yüksek eğitim kalitesiyle ÖSYM tercih kılavuzunda dahi yer alan iyi bir üniversitedir!

 

Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenlerin aklına takılan en önemli konulardan biri olan YÖK denkliği konusunda da avantajlı bir üniversitedir. ÖSYM tercih kılavuzunda da yer alması itibariyle YÖK tarafından tanınan ve ilgili başarı kriterlerini yerine getirdiğiniz takdirde denklik açısından herhangi bir sorun yaşama ihtimalinizin düşük olduğu kaliteli bir kurumdur.

 

Uluslararası Balkan Üniversitesi, bu yıl itibariyle dalgalanan döviz kurlarına karşı sergilediği duruşla harç ödemelerini Türk Lirası üzerinden sabit bir fiyatla kabul etme uygulamasına başlamış olup bu uygulama Türk öğrencilerin yüksek döviz kurları nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti minimuma indirmiştir.

 

Yurtdışında eğitim alabileceğiniz ve YÖK denkliği konusunda avantaj sağlayan üniversiteler ve bölümleri hakkında diğer blog yazılarımızı inceleyebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşmeyi tercih edebilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz size uygun bölümlerin tespiti hakkında yardımcı olmaktan ve süreçlerle ilgili bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız