DRAFT BLOG

Yurtdışında Devam Zorunluluğu Bulunmayan Üniversiteler

Uzaktan eğitim​, özellikle çalışanlar için oldukça önemli ve elverişli bir eğitim sistemidir. Birebir ders işleme ve devam mecburiyeti olmayan uzaktan eğitim konseptinde sadece sınavlara girerek lisans programlarında eğitim görme olanağı bulabilirsiniz. Ayrıca uzaktan eğitim bünyesinde dersleri çevrimiçi (online) almak da mümkündür. Türkiye'de uzaktan eğitim veren üniversitelerde genellikle bu sistem uygulanmaktadır.

Yurtdışında uzaktan eğitim veren üniversitelerin olması çok iyi bir fırsat teşkil eder, çünkü bu üniversitelerde sınava girmeden lisans programlarına kayıt yaptırma imkânı mevcuttur. Bu üniversitelerden Makedonya'da bulunanlar öğrencilere büyük avantajlar sunmaktadır. Bazı Makedon üniversitelerinde eğitim dilinin Türkçe olması Türkiye'deki öğrenciler için ayrı bir avantajdır. Uzaktan eğitim lisans programlarına katılarak diploma alabilir ve Avrupa standartları ile kaliteli eğitim veren bu üniversitelerden mezun olabilirsiniz.

Makedonya'da bulunan Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Mit Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi, uzaktan eğitim lisans programlarında Türkçe müfredatla okuyabileceğiniz üniversitelerdir. Makedonya’da Türkçenin yaygın konuşulduğu ve Türk-Makedon kültürleri arasında pek çok yakınlığın bulunduğu düşünüldüğünde, Makedonya daha cazip bir ülke haline gelmektedir. 

Uzaktan eğitim lisans programları fiyatları, vize işlemleri, konaklama, YÖK denkliği, tanınırlık ve akreditasyon gibi birçok sorunun cevabını Draft yurtdışı eğitim danışmanlarımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Danışmanlarımız uzaktan eğitim lisans programları ile ilgili sorularınızı yanıtlayacak, doğru yönlendirmelerle ihtiyaçlarınıza en uygun programı bulmak için gereken tüm bilgileri sizinle paylaşacaktır. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerimizle doğrudan irtibat kurabilir veya dilerseniz randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız