DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Devam Zorunluluğu Olmayan Bölümler Hangileridir?

Devam zorunluluğu olmadan eğitim alma seçeneği özellikle çalışan kişiler için oldukça önemli bir eğitim sistemidir. Birebir ders işleme ve devam mecburiyeti olmayan uzaktan eğitim konseptinde sadece sınavlara girerek lisans programlarında eğitim görme olanağı bulabilirsiniz. Yurtdışında devam zorunluluğu olmayan bölümler için yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var.

Yurtdışında Devam Zorunluluğu Olmadan Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Yurtdışında devam zorunluluğu olmadan eğitim veren üniversite seçeneği boldur. Bu durum öğrenciler için harika bir fırsat teşkil etmektedir. Ayrıca bu üniversiteler, üniversite sınavı olmadan lisans programlarına kayıt yaptırma imkanı oluşturabilirler.Özellikle Makedonya’da bulunan üniversiteler, öğrencilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Bazı Makedon üniversitelerinde eğitim dilinin Türkçe olması da Türkiye'deki öğrenciler için harika bir seçenektir.

Siz de bu kurumların lisans programlarına katılarak kariyerinize sağlam bir şekilde başlamanızı sağlayacak bir diploma alabilir ve Avrupa standartları ile kaliteli eğitim veren bu üniversitelerden mezun olabilirsiniz.

Yurtdışında Devam Zorunluluğu Olmadan Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

Makedonya'da bulunan Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Mit Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi devam zorunluluğu olmayan ve uzaktan eğitim lisans programlarına katılabileceğiniz üniversitelerdir. Makedonya Türkçe’nin yaygın konuşulduğu bir ülke olduğundan dolayı öğrenciler kültürel adaptasyon sıkıntısı da çekmemektedirler.

Uluslararası Struga Üniversitesi Ve Bölümleri

Uluslararası Struga Üniversitesi kuruluşundan bu yana sağlam bir prestije sahip olmuştur. Ayrıca yurtdışında uzaktan eğitim almak isteyen öğrencilerin kaliteli eğitim programı dolayısıyla tercih ettiği bu kurumlardandır. Aynı zamanda Türkçe eğitim dili seçeneği sunan okul, Avrupa’nın en gözde kurumlarından biridir. Bu sebepten dolayı Uluslararası Struga Üniversitesi, yurtdışında devam zorunluluğu olmadan eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin popüler tercihlerinden biridir. Bu kurumda Mimarlık ve Hukuk gibi bölümlerde devam zorunluluğu olmadan eğitim alabilirsiniz.

Mit Üniversitesi ve Bölümleri

Makedonya’nın Üsküp kentinde bulunan Mit Üniversitesi; Üsküp Mit Üniversitesi olarak da adını duyurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti ile eğitim işbirliği içerisinde bulunan Mit Üniversitesi deneyimli akademisyenleri sayesinde sayısız öğrencinin ilgisini çekmektedir. Avrupa ve Amerika standartlarında yeni bir akım öncülüğünde yapılan dersler, öğrencilere başarılı olmalarında çok büyük fayda sağlamaktadır. Mit Üniversitesi’nde Fizyoterapi ve Psikoloji gibi bölümlerde devam zorunluluğu olmadan üniversite okuyabilirsiniz.

Yurtdışında okuyabileceğiniz diğer saygın kurumların hangileri olduğunu öğrenmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın iyi bir kariyerin başlangıcı, uluslararası bir eğitim olanağından geçmektedir. Draft Yurtdışı Eğitim sayesinde size en uygun olan eğitim seçeneğini belirleyebilir ve kaydınızı doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız