DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurtdışında Dil Eğitimi Almak Neden Önemlidir?

Günümüz dünyasının artık ortak dili olarak görülen İngilizce veya mühendislik dili olarak kabul edilen, Türkiye ile en yakın ticari ve sosyal ilişkilere sahip bazı ülkelerin konuştuğu Almanca ya da dünyada en çok konuşulan dillerden biri olan İspanyolcayı kendi ülkelerinde, o dile en çok maruz kalacağınız yerlerde, kültürleri ile birlikte öğrenmek çok önemlidir. 

Kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, kurs alanından çıktığınızda o dili duymuyor, konuşmuyorsanız, günlük yaşamda nasıl kullanıldığını, inceliklerini öğrenmeniz zor olacaktır. Türkiye’de en çok eğitim alının birinci yabancı dil olarak kabul edilen İngilizceyi ele alalım. Kurs alanından, okuldan çıktığımızda bu dile maruz kalma oranımız oldukça düşük. İzlediğimiz dizi ve filmler ile, şarkılar ile pekiştirmeye çalışsak da girdiğimiz bir ortamda konuşurken hep bir çekingenlik hissederiz. İş İngilizcesinden hiç söz etmiyoruz bile. 

İngilizceyi Kanada, Amerika, İngiltere gibi resmi dil olarak kabul etmiş ülkelerde öğrenirsek nasıl olur peki? Kurs alanında, çıktığımızda ve orada kaldığımız süre boyunca sürekli İngilizceye maruz kalacak, konuşmak, okumak ve hatta yazmak zorunda kalacağız. Bu durumda Türkiye’ye geri döndüğümüzde bile üzerimizdeki o çekingenlik durumu ortadan kalkmış olacak. Arkadaş ortamlarından iş ortamlarına kadar her durumda kendimize güvenerek konuşacak ve İngilizceyi kullanacağız. Kültürü ile birlikte öğrendiğimiz bir dili tüm incelikleri ile kavrayabilir ve o kültüre özgü yapılan atıfları da kolaylıkla anlayabilir olmamız bize o dille ilgili özgüven sağlar. 

Amerika, Kanada, İngiltere ve daha pek çok ülkede okulu bulunan, dünyada bu alanda en geniş ağlardan birine sahip olan LSI ve Kaplan International dil okullarını İngilizce eğitimi almak için en güvenilir ve en kaliteli eğitim sağlayan okullar olarak önerebiliriz. Elbette bu ülkelerde başka birçok kaliteli eğitim sağlayan dil okulları da bulunmaktadır. 

Yurtdışında dil eğitimi alabileceğiniz en iyi dil okulları ve bu okullar hakkında ayrıntılı bilgiyi eğitim danışmanlarımızdan edine bilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyimli eğitim danışmanları ile birebir görüşebilir, eğitim kalitesini Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının kalitesi ile birleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız