DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Nerede Alınır?

Diş hekimliği, tıbbın öneminin fark edildiği zamanlardan bu yana prestijini korumayı başarmış bir meslek olduğundan dolayı gerek yurtiçi gerek yurtdışında eğitim almak isteyen çok sayıda öğrencinin ideali olmuştur. Tıbbın diğer alanlarına kıyasla hem kazanç hem de istihdam açısından daha ileri bir pozisyona sahip olan diş hekimliği aynı zamanda toplumsal saygınlık açısından da yüksek bir konuma sahiptir. İnsan hayatının en önemli unsurlarından birisi olan ağız ve diş sağlığına yönelik bir ilginin dışında diş hekimliğinin sağladığı maddiyat ve bu maddiyatın beraberinde getirdiği prestij bölümü tercih edilebilir kılan unsurlar arasındadır. Ülkemizde alınacak bir diş hekimliği eğitimi bu sebeplerden dolayı öğrenciler için fazlasıyla zorlayıcı olabilmektedir. Ancak bu zorlayıcılık diş hekimliği eğitimi almak isteyen bireylerin önünde bir engelden ziyade bir fırsattır çünkü yurtdışında diş hekimliği eğitimi almak Türkiye’ye kıyasla hem daha iyi olanaklar sunar hem de daha az koşul gerektirir.

Türkiye’ye kıyasla daha kalifiye bir diş hekimliği eğitimi alınabilecek ülkelerin başında üniversite eğitimine verdiği önemle Avrupa ülkeleri arasında öne çıkan Polonya gelmektedir. Dünyanın en iyi 1000 Üniversitesi listesine giriş yapmış okulların bulunduğu Polonya tam anlamıyla bir yüksek öğrenim cennetidir. Bünyesinde eğitim görmeye gelen öğrencilere part-time çalışma imkanı sunan, sınavsız eğitim hakkı veren ve diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlı lisans programları sunan Polonya’da diş hekimliği eğitimi alabileceğiniz en kaliteli üniversitelerden birisi kuruluşundan kısa bir süre sonra Avrupa’nın tanınmış tıp okulları arasında yer alma fırsatı bulmuş Wroclaw Tıp Üniversitesi’dir. Eğer yurtdışında diş hekimliği eğitimi almak istiyorsanız, Wroclaw Tıp Üniversitesi sizin için oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Wroclaw Tıp Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Dişçilik Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi olmak üzere dört fakültede lisans eğitimi veren bir üniversitedir. Bu fakültelerin yanı sıra bir adet Lisansüstü Tıp Eğitim Fakültesi’ni içinde bulunduran üniversitenin bünyesinde aynı zamanda iki tam teşekkülü hastane faaliyet göstermektedir. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Wroclaw Tıp Üniversitesi, diş hekimliği eğitimi açısından sarsılmaz bir konuma sahiptir.

Diş hekimliği eğitimi alanında rağbet gören bir diğer Polonya üniversitesi ülkenin üniversite kenti Lodz’da yer alan Lodz Tıp Üniversitesi’dir. 2002 yılında Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi’nin birleşmesi sonucu kurulan üniversitenin geçmişi 1949 yılına kadar uzanmaktadır. AB üyesi 25 ülke tarafından tanınan bir müfredata sahip olan üniversite diş hekimliği alanında son derece kalifiye öğretim görevlilerini bünyesinde bulundurduğundan dolayı bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği köklü kurumlardan birisidir.

Tüm bu nedenlerden dolayı, “Yurtdışında diş hekimliği eğitimi nerede alınır” sorusunun cevabı olarak Polonya’yı vermek oldukça mantıklı olacaktır.

Polonya’da diş hekimliği eğitimi almak ve daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Parlak bir geleceğe ilk adımı atmak için Draft Yurtdışı Eğitim’e gelin!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız