DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Eğitim Alırken Çalışma Fırsatı Bulabileceğiniz Ülkeler Hangileridir?

Yurtdışında eğitim almak, ülke ile Türkiye arasındaki kur farkı nedeniyle öğrenciler ve aileleri için bazen maliyetli olabilen bir durumdur.  Çoğu öğrenci ve aile sırf bu yüzden sebep yurtdışında bir okula kayıt yaptırmaktan vazgeçmektedirler. Ancak yurtdışında eğitim hayali kuruyorsanız fakat cesaretiniz kırılıyorsa, size iyi bir haberimiz var! Yurtdışında ve hatta Polonya gibi saygın bir Avrupa ülkesinde üniversite okurken para kazanabilirsiniz. Bu sayede eğitim ve  yaşam masraflarınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz.

Doğu Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Polonya’da üniversite okurken yarı zamanlı çalışarak bütçenize destek olabilirsiniz. Polonya, ülkesinde sürdürdüğü yurtdışı eğitim politikası gereği, Polonya üniversitelerine veya Polonya’daki dil okullarına tam zamanlı kayıt yaptıran yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu sayede Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitim alırken, kendi ihtiyaçlarınızı karşılama ve hatta para biriktirme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Öğrenci Dostu Ülkelerin Başında Gelen Bir Yer: Polonya

Polonya diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve okul masrafları daha uygun olan bir ülkedir. Bu yüzden Avrupa standartlarında bir eğitimi, diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun maliyetli olarak okuyabilirsiniz. Polonya, ulaşım açısından öğrencilerin yarı fiyatına alabildikleri bilet ile geniş bir ağa sahip metro sistemi kullanmaktadır. Bu sayede ülkeyi doyasıya gezme fırsatı da bulabilirsiniz. Diğer taraftan, Polonya bir Schengen Bölgesi üyesi olduğundan dolayı, Polonya’da üniversite okurken tüm Avrupa ülkelerini herhangi bir vize engeline takılmadan serbestçe dolaşabilirsiniz. Polonya'da üniversite okumak, gerçekten avantajlı bir durumdur diyebiliriz.

Polonya'da Üniversite Okumanın Yararları Nelerdir?

Yukarıda saydığımız durumlara ek olarak, Polonya'da üniversite okuyup Euro kazanmanın yanı sıra belli bir iş tecrübesi  edinmiş olacağınız için, mezun olduktan sonra da rakipleriniz arasından hızlıca sıyrılabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmiş olmanın da avantajı büyüktür. 4 yıl süren bir eğitim hayatı boyunca basit seviyede de olsa Lehçe konuşuyor olacaksınız. Ayrıca İngilizce'niz bu süreçte oldukça ilerlemiş olacağından dolayı, mezun olduktan sonra yine artı bir durumdasınız. Ayrıca diplomanız uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma olacaktır. Yine bu sayede iş arenasında kendinize hızlıca yer bulabilirsiniz.

Yurtdışı okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kayıt olmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Yurtdışında üniversite okumak ve hatta okurken para kazanmak için Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız