DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Eğitim Veren Hukuk Fakülteleri

Modern küresel sistemin en temel dayanaklarından biri olan hukuk, ilk yazılı kuralların ortaya çıkışından beri toplumların temel taşını oluşturan, insanlığın değişen ihtiyaçlarına kendisini sürekli uyarlayarak yepyeni alanlara doğru genişleyen çok önemli bir disiplindir. Bu nedenledir ki tarihin en büyük dehaları da hukukun ilkeleri ve işleyişine kafa yormuş, hukuk felsefesi gibi bugün de büyük önem arz eden disiplinler arası alanlar da ortaya çıkmıştır.

Ülkemizde hukuk eğitimi, dünyanın geri kalanında olduğu gibi hukuk fakülteleri tarafından verilmektedir. Son derece popüler olan hukuk fakülteleri üniversite sınavındaki puan sıralamasına göre öğrenci kabul ettiklerinden dolayı, bu fakültelere girmek için her yıl yüzbinlerce öğrenci üniversite giriş sınavında çok zorlu bir rekabete maruz kalmakta ve ne yazık ki büyük çoğunluğu çeşitli nedenlerle sınav sistemine takılarak hayallerine veda etmek veya sınava tekrar hazırlanarak ertelemek zorunda kalmaktadır. 

Ancak üniversite hazırlık sürecinde dilediğiniz hukuk fakültesine yerleşemediyseniz endişelenmenize gerek yok! Üniversite sınavından aldığınız puan ne olursa olsun, Avrupa veya Avrasya’da çok kaliteli bir hukuk eğitimi alabilir, hayalini kurduğunuz geleceğe bir adım daha yaklaşabilirsiniz!

Sınavsız hukuk okuyabileceğiniz ülkeler arasında Ukrayna ve Makedonya üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Ukrayna ve Makedonya, uygun yaşam maliyetleri açısından da öğrenciler tarafından sık tercih edilen ülkelerdir. Ukrayna’da hukuk okuyabileceğiniz kaliteli üniversiteler arasında Karazin Kharkiv Üniversitesi, Taras Shevshenko Üniversitesi ve Sumy Devlet Üniversitesi olup bu okullar YÖK tarafından tanınan QS ve Times Higher Education sıralamalarında dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alır.

Makedonya’da hukuk okuyabileceğiniz üniversiteler arasında ise tamamıyla Türkçe eğitim veren ve Türkiye Cumhuriyeti müfredatına paralel bir müfredatı takip eden Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Gostivar’da faaliyet gösteren UVÜ, uzaktan eğitim seçeneği de sunan kaliteli bir eğitim kurumudur. Yurtdışında hukuk eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversite de tam anlamıyla bir Türk üniversitesi olan Uluslararası Balkan Üniversitesi’dir. Başkent Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, özellikle Türk öğrencilere sağladığı Türk Lirası üzerinden sabit ödeme kolaylığı ve taksit seçeneklerinin yanı sıra kaliteli eğitimiyle ön plana çıkmaktadır. UBÜ’de eğitim dili İngilizcedir.

Yurtdışında hukuk eğitimi alabileceğiniz üniversiteler hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak uzman danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz! 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız