DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Ekonomi Eğitimi: Macaristan

Ekonomi bölümleri, dünyadaki gelir dağılımına yön veren ve bu gelir dağılımının önümüzdeki yıllardaki durumunu öngörme girişimlerinde bulunan profesyoneller yetiştirmektedir. Söz konusu öngörü yeteneği ise güçlü bir analiz yeteneği, matematiksel bir zeka ve akıllıca yapılan hesaplamalar gerektirmektedir. Bahsettiğimiz bu gerekliliklerden dolayı Ekonomi bölümü bugüne kadar her daim güçlü bir zekaya sahip öğrencilerin tercihlerinden biri olmuştur. Ve özellikle yurtdışı eğitimini baz alacak olursak Macaristan, yurtdışında ekonomi eğitimi açısından başı çekmektedir.

Bankacılık, ekonomik sistem ve veri analizi gibi kavramların doğum yeri olan Avrupa kıtası, yurtdışında ekonomi eğitimi görmek isteyen birçok öğrencinin ana tercihlerindendir. Ekonomik açıdan hayli ileri ve dünyanın diğer yerleşim yerlerine göre daha zengin olan Avrupa, bu avantajına sebep olan ekonomik bilgileri yüksek öğrenim kurumlarında eğitim gören şanslı öğrencilere sunmaktadır.

Ekonomik açıdan birbirinden üstün yapılara sahip Avrupa’nın hangi ülkesinde ekonomi eğitimi alacağınıza karar veremediniz mi? Hiç sorun değil. Yardımcı olabilmek için yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Avrupa’daki en iyi ekonomi eğitimini alabileceğiniz ülkeden yani Macaristan’dan bahsedelim.

Her geçen gün daha da büyüyen bir ülke olan Macaristan, 2004 yılından beri AB vatandaşlığında olan, Budapeşte ve Peç gibi tarihi ve rağbet gören şehirleriyle, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ekonomik açıdan da daha uygun durumuyla ve kaliteli üniversiteleri ile bilinir. Macaristan, ekonomi yüksek öğrenimi üzerine tercih yapmak isteyen öğrencilerin ilk duraklarından birisidir. Ayrıca Macaristan’da yapılacak bir ekonomi lisansında diplomanızın YÖK tanınırlığının da olacak olması Türkiye’de çalışma şansınızı da arttıracaktır.

Macaristan ayrıca doğal güzellikleri ve özgün dokusuyla da bilinir. Akademik açıdan sınavsız eğitim olanağı sunan üniversitelerinin de bulunuyor olması, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için Macaristan’ı daha da cazip kılmaktadır.

Macaristan’daki en iyi ekonomi eğitimini veren üniversitelerden bahsedecek olursak Budapeşte Corvinus Üniversitesi, ilk sırayı almalıdır. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Budapeşte’de bulunan bu üniversite ayrıca verdiği kalifiye ekonomi eğitimi sayesinde hem lisans hem de yüksek lisans alanında yurtdışında eğitim almak isteyen birçok ekonomi öğrencisinin hedefi olmuştur. Ayrıca kurumun Avrupa’nın köklü okullarından birisi olduğunu ve akademik arenada Macaristan’ı gururla temsil ettiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

Budapeşte Corvinus Üniversitesi dışında, International Business School da Macaristan’da ekonomi eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversitedir. Tıpkı Budapeşte Corvinus Üniversitesi gibi lisans ve yüksek lisans alanlarında eğitim veren kurum son derece başarılı akademisyen kadrosuyla ve birden fazla ülkeden gelen öğrenci topluluğuyla adını duyurmuştur.

Yurtdışında ekonomi eğitimi alabileceğiniz üniversiteler hakkında bilgi almak ve Macaristan’da ekonomi eğitimi veren bir üniversiteye kayıt yaptırmak için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim olarak sizleri bu şanslı öğrencilerin arasında görmek istiyoruz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız