DRAFT BLOG

Yurtdışında Ekonomi Okumanın Avantajları

Sağlam bir kariyer edinmek isteyen iş zekası yüksek öğrencilerin tercihlerinin başında gelen ekonomi bölümü akademik anlamda güçlü bir eğitim alarak zengin ve saygın bir geleceğin önünü açmak isteyenlerin de tercihidir. Özellikle büyük şirketlerin yönetimlerinde görev almak isteyen ve gün geçtikçe globalleşen dünyanın gerektirdiği uluslararası ticaret ihtiyacına cevap verme fırsatını gören kişiler ekonomi bölümünü lisans eğitimi için tercih etmektedirler.

Ülkemizde her ne kadar son derece başarılı ekonomi programları sunulsa da bu programların başarısı yurtdışında alınabilecek bir ekonomi eğitiminin yanında maalesef ki sönük kalmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de yurtdışında ekonomi eğitimi veren pek çok ülkenin dünya piyasalarında söz sahibi oluşudur. Dünya ekonomisini yönlendiren bu ülkeler sahip oldukları bu ayrıcalığı sürdürebilmenin gelecekte yattığını ön görerek geleceğin ekonomistlerini olabilecek en iyi şekilde yetiştirecek müfredatlarla donatılmış eğitim kurumlarına yatırım yaparlar. 

Yurtdışında bir ekonomi eğitimi almanın bir diğer önemli avantajı ise bu ekonomi eğitimi veren ülkelerin aynı zamanda ihracat konusunda ustalaşmış olmasıdır. Bağımsız bir ekonominin garantörü olan faktörlerden birisi olan ihracatı ekonomilerinin bel kemiği kılmış yurtdışı ülkelerinde alınacak bir ekonomi eğitimi öğrencileri gelecekte kurmak isteyecekleri şirketlerin isimlerini dünyaya duyurmasında önemli bir yapı taşı olacak ihracat konusunda da yoğunluklu bir eğitime sokar.

En prestijli ekonomi bölümlerini içerisinde barındıran yurtdışı üniversiteleri arasında Avrupa kıtasındaki üniversiteler öne çıkar. Bunun en önemli sebebi ise bankacılık, veri analizi ve ekonomik sistem gibi uygulamaların bu kıtada doğmasıdır. Günümüz ekonomisinin can damarı olan bu uygulamaların bulunduğu Avrupa kıtasına ev sahipliği yaptığından dolayı da yurtdışında alınacak bir ekonomi eğitimi yurtiçinde alınacak bir ekonomi eğitimine kıyasla çok daha avantajlıdır.

Yurtdışında alınacak bir ekonomi eğitiminin bir diğer önemli avantajı ise ekonomist veya yönetici olacak bir bireyin sahip olması gereken çok yönlü düşünme yetisini ve vizyonu söz konusu kişiye sağlamasıdır. Dengelerin her gün değiştiği ve gün sonunu karlı kapatmak için kuvvetli bir ön görü kapasitesinin gerektiği ekonomi alanında alınacak bir yurtdışı eğitimi öğrenciyi güçlü bir analitik zekayla donatacak ve bu tahmin edilmesi güç dünyanın kazananlarından birisi olmasını sağlayacaktır.

Yurtdışında ekonomi eğitimi veren üniversitelerin pek çoğu adını dünyada duyurmuş saygın kurumlar olduklarından ötürü YÖK tarafından da tanınmaktadırlar. Bu sebepten dolayı yurtdışında sağlam bir ekonomi eğitimi alıp Türkiye’ye dönerek eğitim aldığınız kurumun kalitesi sayesinde iş hayatınıza yurtiçinde eğitim almış rakiplerinizden çok daha önde başlama fırsatını da yakalayabilirsiniz. Tüm bu avantajlar bir araya getirildiğinde yurtdışı eğitimin gerektirdiği ücretler kendisini kısa sürede amorti etmenizi sağlayacak kusursuz bir kariyeri size sunmaktadır.

Yurtdışında ekonomi bölümü okumak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımızla; İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşerek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız