DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Elektrik-Elektronik Mühendisliği Eğitimi

Elektriğin bir enerji olarak kullanılabileceğinin keşfinden bu yana elektrik ve elektronik alanındaki mühendislik ve icat çalışmalarının merkezi olmuş elektrik-elektronik mühendisliği, insanlığın büyük mucizelerine kaynaklık eden elektrik ve elektronik alanlarıyla uğraşmak isteyenlerin tercihi olmuş bir alandır. Teknolojinin de gelişmesiyle robotik gibi alanları da içerisine almaya başlayan bu bölüm gözünü gelecekten ayırmak istemeyen vizyoner öğrencilere verdiği kaliteli eğitimle tanınır olmuştur. Avrupa’nın elektrik ve elektroniğin en çok geliştiği noktalardan birisi oluşu bu alanda alınacak kaliteli bir eğitimin adresini yurtdışı olarak belirlemiştir.

Telekomünikasyon alanında adını dünya çapında duyurmuş olan Litvanya, söz konusu alanın gerektirdiği elektrik ve elektronik bazlı altyapıdan dolayı yurtdışında elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi alacak olan öğrencilerin yönelebileceği en mantıklı tercihler arasında ilk sıradadır. Eğitim konusunda Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla daha uygun olmasıyla da bilinen Baltık Bölgesi’nde yer aldığından dolayı da uygun bir seçenek olan Litvanya, sınavsız eğitim avantajı da düşünüldüğünde yurtdışı eğitimin önemli bir merkezi haline gelmiştir.

Bu çekici Baltık ülkesinde elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi alınabilecek en iyi üniversitelerden birisi ülkenin en büyük ikinci şehri Kaunas’ta bulunan Kaunas Teknoloji Üniversitesi’dir. Dünyadaki en iyi üniversiteler arasında %2,7’lik dilimde bulunan KTÜ, keskin zekalı öğrencileri, tecrübeli akademisyenleri ve modern eğitim olanaklarını bir araya getirmesiyle uluslararası alanda adını duyurmayı başarmıştır. Teknoloji transferi gibi yoğun çaba gerektiren konularda Avrupa’nın en bilinen üniversitelerinden birisi olan KTÜ, bu durumdan dolayı gelişen teknolojinin eksiksiz takip edilmesini gerektiren elektrik-elektronik alanında alınabilecek en kapsamlı üniversite eğitimlerinden birini verme kapasitesine sahiptir.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi ile bilinen Litvanya’yla beraber Sırbistan da iyi bir elektrik-elektronik mühendisliği almak isteyen öğrencilerin durak noktasıdır. Avrupa’nın merkezinde bulunan Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Belgrad Üniversitesi, son derece ekonomik bir yüksek öğrenim imkanı sunan bir yurtdışı eğitim merkezi olarak ismini duyurmuş ülkenin elektrik ve elektronik alanındaki en iddialı eğitim kurumudur. 

200 yıllık tarihinden bugüne değin toplum yararını gözeten ve bu yarar için özverili çalışmalar yürüten Belgrad Üniversitesi, bilimsel miras ve geleceğe dönüklük açısından sahip olduğu hassasiyetten dolayı mühendislik alanında kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk seçeneklerindendir. Elektrik-Elektronik alanını baştan ayağa yeniden inşa etmiş Nikola Tesla’nın şehri olan Belgrad’da bulunması üniversiteyi bu alanda mükemmeli zorlamaya iten bir faktördür. Bu faktör sayesinde söz konusu akademik branşta dünyanın en iyisi olmayı misyon bellemiş olan üniversitede alınacak bir elektrik-elektronik mühendisliği eğitiminin her detayı özgün bir kusursuzlukla işlenmiştir.

Yurtdışında elektrik-elektronik mühendisliği okuyabileceğiniz üniversitelerden birinde başarılı ve köklü bir eğitim almak için Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Alanında kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımızla İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizde görüşebilir, yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız