DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında En Ucuz Üniversite Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler:  Azerbaycan

Türkiye’de alınacak bir üniversite eğitimi ülkede akademiye verilen değerin giderek azalması ve ticari kaygıların öne geçmesinden dolayı, hem öğrenciler hem de veliler için pek çok açıdan hayal kırıklığına yol açabilen bir olgu haline gelmiştir. Bir insanın geleceğine dair en önemli noktalardan birisi olan üniversite eğitiminin ülkemizde böyle bir duruma düşmesi son derece rahatsız edici bir durumdur. İnsanların ömürleri boyu sürdürecekleri meslek konusunda eğitim alma idealine sahip olduğu yurtdışı eğitim sürecinin maddiyat ve kötüleşen bürokrasi tarafından böylesine zor ve küçük düşürücü bir hale getirilmesi Türkiye’de lisans eğitimi yapmak isteyen öğrencileri alternatifler aramaya itmektedir. Özellikle Azerbaycan, yurtdışında kaliteli ve ucuz üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başını çekmektedir.

Ülkemize coğrafi ve kültürel açıdan son derece yakın olan Azerbaycan, Türkiye Türkçesi ile eğitim veren üniversiteleri ile de yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sık sık tercih ettiği ülkelerden birisi olmaya devam etmektedir. Bugün itibarıyla 38 devlet üniversitesinin ve 11 özel üniversitenin bulunduğu Azerbaycan Üniversiteleri’nde toplamda 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki gelişkin petrol sektörünün bir etkisi olarak pratik ve teknik konularda pek çok insan bu ülkedeki bir yüksek öğrenim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitülerinin bulunduğu Azerbaycan bu alanların yanı sıra sosyal bilimler ve tıp alanlarında da sık sık tercih edilen üniversitelere sahiptir.

Azerbaycan’ın en popüler okulları arasında Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Bakü Yüksek Petrol Okulu, Bakü Mühendislik Üniversitesi, Hazar Üniversitesi, Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi gibi kurumlar yer almaktadır ki ülkenin en büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde 11.000’den fazla öğrenci yüksek öğrenimlerini sürdürmektedirler.

Türkiye’nin dost ve kardeş ülkesi konumunda olan Azerbaycan, yükselen döviz kurtlarından minimum seviyede etkilenerek eğitim alabileceğiniz ülkelerden birisidir. Gün itibarıyla 1 TL’nin yaklaşık 0.28 Azerbaycan Manat’ına karşılık geldiği ülke alım gücü açısından Türkiye’ye yakın olduğundan dolayı Azerbaycan’da Türkiye’deki yaşam standartlarınızı ve bütçenizi değiştirmeden yurtdışı eğitimi alabilirsiniz. Başkent Bakü’deki yaşam maliyetleri İstanbul ile kıyaslandığında neredeyse yarı yarıya düşüktür. Bir öğrencinin bu güzel şehirde aylık 1000 TL’den başlayan maliyetlerle üniversite okuması mümkündür.

Tıp, mühendislik ve pedagoji gibi alanlardaki köklü üniversiteleri ve kaliteli eğitimiyle Azerbaycan, sahip olduğu Türkçe müfredat seçenekleri ve sınavsız üniversite imkanlarıyla da son derece caziptir. Fakat bu güzel ülkeyi cazip kılan en önemli etmen uluslararası çapta bir eğitimi diğer ülkelere kıyasla son derece uygun bir fiyata yurtdışı eğitimi alacak öğrencilere sunmasıdır.

Azerbaycan’da yurtdışı eğitimi almak ve yurtdışındaki üniversiteler hakkında daha detaylı ve sağlıklı  bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız