DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Enformatik Programları

Telekomünikasyon alanıyla yakından ilgili olan enformatik bölümü sadece günümüzün değil aynı zamanda geleceğin mesleklerinden birisi olarak akademik camiada yerini almıştır. Bilginin işlenmesi, depolanması, sistematize edilmesi gibi alanlarla ilgilenen ve artık neredeyse tamamıyla bilgisayarlar ile yürütülen bir alan olan enformatik geleceğe yönelik teknolojilerin keşfinde gerekecek geçmiş bilgilerin değerlendirilmesi açısından büyük bir potansiyel vadetmektedir.

Enformatik bölümü sadece günümüzün değil aynı zamanda geleceğin de mesleği olan bilgisayar tabanlı bir bölüm olduğundan dolayı henüz manuel teknoloji ile yakın olmaya devam eden Türkiye’de önem görse de Avrupa’ya kıyasla fazla gelişmemiştir. Bu sebepten dolayı pek çok öğrenci kaliteli bir enformatik eğitimini geniş bir çapta alabilecekleri Avrupa tabanlı yurtdışı eğitimi kurumlarına başvurmaktadırlar. 

Yurtdışında alınabilecek iyi bir enformatik eğitiminin merkezi ise bölümün telekomünikasyonla olan yakın ilişkisinden dolayı bu alanda son derece gelişmiş olan Baltık ülkelerinde bulunmaktadır. Özellikle Litvanya telekomünikasyon alanında bir dünya devi haline geldiğinden bu yana enformatik alanında da kendisini hızla geliştirmiş ve rakipleriyle arasına büyük bir fark koymuştur.

Litvanya’da bulunan Kaunas Teknik Üniversitesi yurtdışında alınabilecek en kaliteli enformatik eğitimlerinden birisinin verildiği bir üniversitedir. Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden birisi olan KTÜ’nün iş dünyasıyla olan güçlü bağları ve bilimsel araştırmalardaki liderliği okulun esnek disiplinlerarası çalışma programları ve unutulmaz eğitim deneyimi ile birleştiğinde kurumu uluslararası arenada kabul gören bir yüksek öğrenim kurumu konumuna getirir.

Kaunas Teknik Üniversitesi’ndeki çalışmalar lisans, yüksek lisans, bütünleşik lisans ve doktora düzeyinde yürütülmektedir. Çalışma programlarının gerektirdiklerini yerine getiren başarılı öğrenciler buna uygun diplomayı alma hakkını kazanırlar. KTÜ’deki eğitim faaliyetleri toplamda 16 lisans ve 24 yüksek lisans programı kapsamında devam etmektedir ve teknolojik açıdan KTÜ Avrupa’da artık rakipsiz bir konuma gelmiştir. 

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2,7’lik dilimde kendisine yer bulan Kaunas Teknik Üniversitesi, yetenekli akademisyenleri, zeki öğrencileri ve araştırmacıları bir araya getiren sıradışı bir yüksek öğrenim kurumudur. Vaka analizi ve teknoloji transferi gibi çözümlemesi hayli güç öğretim programları sayesinde iş dünyasıyla da yakın ilişkiler yürüten üniversitenin bünyesinde değişim programları, staj olanakları, girişimcilik imkanları ve spor faaliyetleri gibi çokça dal bulunmaktadır. Kaunas Teknik Üniversitesi aynı zamanda Baltık ülkelerindeki tek ve en büyük Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarı’na da ev sahipliği için ekonomideki rakamsal verilerle de yakından ilişkili olan enformatik bölümü öğrencilerinin yıldızının parlayacağı kaliteli bir eğitim kurumudur. 

Yurtdışında alınabilecek en büyük potansiyele sahip enformatik eğitimini son derece gelişmiş teknolojik imkanlar çerçevesinde sunan Kaunas Teknoloji Üniversitesi alandaki rekabetçiliği ve rakipsizliği sayesinde her zaman iyi bir tercihtir.

Yurtdışında enformatik bölümü okumak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımızla İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerimizde yüz yüze görüşerek, kaydınızı en sağlıklı ve doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız