DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoterapi Eğitimi

Yurtdışında bulunan üniversitelerden uzaktan eğitim alarak akademik diploma sahibi olmak, yurtdışına çıkma imkanı olamayan fakat uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomaya sahip olmak isteyen bir çok öğrenci için sağlıklı bir alternatiftir. Yurtdışında pek çok köklü üniversite uzaktan eğitim lisans programı sunmaktadır.

Örgün öğretim diploması ile akademik açıdan farklılığı bulunmayan uzaktan eğitim imkânı, çeşitli sebeplerden dolayı yurtiçinde kalan öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Peki, yurtdışında uzaktan eğitim lisans programları sunan üniversiteler hangileridirler?

Makedonya’daki  Uluslararası Vizyon Üniversitesi, uzaktan eğitim sağlayan akademik kurumların başında gelmektedir. Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bu üniversite, dört adet fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunmaktadır. Kurum, aynı zamanda Bologna sürecine dahildir ve Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin programlarına uygundur. Aynı zamanda kurumun eğitim dillerinden birisi Türkçe olduğundan dolayı, akademik süreciniz devam ederken yabancı dil öğrenmek zorunda da kalmazsınız.

Aynı zamanda, Makedonya’da yer alan Uluslararası Struga Üniversitesi de uzaktan eğitim almak isteyen öğrenciler için gayet caziptir. Akademik anlamda güçlü bir yapıya sahip olan ve Avrupa’daki çoğu üniversitece tanınan eğitim kurumu, Makedonca, Arnavutça, İngilizce ve Türkçe dillerinde eğitim vermektedir; bu sayede eğitim alırken isterseniz yeni bir dil öğrenebilir, isterseniz kariyeriniz boyunca çok büyük önem arz edecek İngilizcenizi geliştirebilir, isterseniz de anadilinizde lisans eğitiminizi alabilirsiniz.

Ukrayna’nın Odessa kentinde yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi de uzaktan eğitim fırsatı sunmaktadır. Son derece gelişmiş bir eğitim veren ve Avrupa standartlarının tümünü bünyesinde barındıran üniversite, uzaktan eğitim alma isteğinde olan öğrenciler için olabilecek en iyi seçeneklerden birisidir. Dördüncü akreditasyon seviyesinde eğitim veren ve hem Rusça hem de İngilizce dillerinde derslerin olduğu kurum, Bologna sürecine de dahildir.

Uzaktan eğitim aracılığı ile diploma sunan bu kurumların tümünün ortak noktası, sundukları diplomanın Türkiye’de ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde akademik tanınırlığa sahip olmalarıdır, dolayısıyla bu kurumlardan alacağınız uzaktan eğitim diploması ile ister Türkiye’de, ister hatrı sayılır Avrupa ülkelerinde kariyerinize en iyi şekilde başlayabilirsiniz. 

Uzaktan eğitim, kariyerine başlamış ve iş hayatında bir konuma gelmiş kişilerin de, ikinci üniversite eğitimi almaları ve bu sayede kariyerlerinde ve hayatlarında daha da ilerlemeleri ve ufuklarını genişletmeleri için bulunmaz bir fırsattır. Zaman ve mekan konusunda öğrenciyi serbest bırakan uzaktan eğitim programları, yurtdışında üniversite okuma hayalinde olan fakat buna halihazırda vakti olmayan kişiler için kaçınılmaz bir fırsattır. Devam zorunluluğu olmadan üniversite okumak gibi önemli bir olanak sunan bu eğitim kurumları kariyeriniz için harika bir adım olacaktır.

Siz de yurtdışında uzaktan eğitim programları sunan okullar hakkında bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarıyla İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde yüzyüze görüşebilir ve size en uygun uzaktan eğitim programını seçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız