DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoterapi Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Günümüzün popüler mesleklerinden fizyoterapi, insanların hayatına doğrudan dokunan, yaşam kalitesini yükselten ve gözle görülür fayda sağlayan önemli disiplinlerden biridir. Özellikle modern yaşamın beraberinde getirdiği fizyolojik sorunlara çözüm getirmesi açısından bu mesleğin önemi giderek artmaktadır. Bu bakımdan fizyoterapinin gelecekte de önemli bir meslek dalı olmaya devam etmesi beklenmektedir.

Fizyoterapistler, kliniklerden hastanelere, hastanelerden sportif kuruluşlara kadar geniş bir yelpazede istihdam edilmektedir. Özellikle büyük spor kulüplerinin kendi fizyoterapi ekiplerini çalıştırdıkları bilinmektedir. İngiltere’yi baz alan istatistiklere göre, kalifiye fizyoterapistler yılda ortalama 22.000 sterlin (yaklaşık 160.000 Türk Lirası) ücret almaktadır. Fizyoterapistler, ülkemizde de iyi gelir elde eden ve saygın gruplar arasındadır.

Fizyoterapi eğitimi almayı düşünüyorsanız, bu eğitimi yurtdışında alabileceğiniz pek çok kaliteli üniversite bulunmaktadır. Yurtdışında fizyoterapi eğitimi almak size sadece ülkemizin değil, dünyanın da kapılarını aralayacağı için kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir seçenektir. Biz de bu yazımızda yurtdışında fizyoterapi eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversitelerden bahsetmek istedik.

Fizyoterapi eğitimi neredeyse Avrupa’nın her ülkesinde verilmekle birlikte bazı ülkeler ve üniversiteler, avantajlı koşulları nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Bu bağlamda her biri Avrupa Birliği ve Schengen Topluluğu üyesi olan Polonya, Letonya ve Macaristan’daki üniversitelerden özellikle bahsetmek istiyoruz.

Orta Avrupa’da bulunan Polonya, özellikle medikal alanda çok iyi üniversiteleriyle ünlüdür ve gerek diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun yaşam maliyetleri gerekse üniversite öğrencilerine haftalık 20 saat çalışma izni sağlaması nedeniyle yurtdışı eğitim dünyasının en sık tercih edilen ülkelerinden biridir. Polonya’da fizyoterapi eğitimini Vincent Pol Üniversitesi’nde alabilirsiniz. Lublin’de faaliyet gösteren bu kaliteli üniversitenin öğrencilerinin yaklaşık %40’ı Polonya dışındaki ülkelerden gelmektedir!

Yine Orta Avrupa’da bulunan bir başka güzel ülke Macaristan ise yüzyıllara uzanan çok köklü bir eğitim geleneğiyle ün salmıştır. Macaristan’da fizyoterapi eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin başında Peç Üniversitesi ve Debrecen Üniversitesi gelir. Peç Üniversitesi, 20.000 öğrencisiyle 1367’den bu yana hizmet veren çok köklü bir üniversitedir. Debrecen Üniversitesi ise Macaristan’ın ikinci büyük şehri olan Debrecen’de hizmet veren, 1538’de kurulmuş olup özellikle iş dünyasına odaklı pratik eğitimi muazzam bir teorik altyapıyla destekleyen, parçası olmaktan gurur duyacağınız çok kaliteli bir kurumdur.

Fizyoterapi eğitiminizi “Baltık bölgesinin incisi” olarak kabul edilen şirin ülke Letonya’da almayı düşünürseniz, başkent Riga’da bulunan Riga Stradins Üniversitesi’ni değerlendirmenizi öneririz. Doğrudan medikal alanlara yoğunlaşan Riga Stradins Üniversitesi, Letonya’nın en eski tıp akademilerinden biri olup Letonya’nın ulusal sağlık sistemiyle en iyi şekilde entegrasyon sağlayan üniversitesidir. 

Yurtdışında fizyoterapi eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile irtibata geçerek merak ettiklerinizi sorabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Ücretsiz kariyer danışmanlığı hizmetimizden faydalanmak için hemen iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız