DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Gemi-Deniz İşletmeciliği Programları Hangileridir?

Denizcilik ve gemicilik eğitimi donanımlı personel ve mühendisler yetiştiren bir yüksek öğrenim çeşididir. Tıpkı Türkiye'de olduğu gibi diğer ülkelerde de uzun süredir gözde olan bu bölüm günümüzde dünya ticaretine yön vermektedir. Günümüz ticaretinin %70'ini yönlendiren Gemi ve Deniz İşletmeciliği bölümü mezunları bu sebepten dolayı mezun olduktan sonra nadiren iş bulma sıkıntısı çekmektedir. Peki yurtdışında bulunan Gemi-Deniz İşletmeciliği programları hangileridir?

Gemi - Deniz İşletmeciliği İmkanları

Çalışılan geminin türüne göre maaşlar değişiklik gösterse de işlerine yeni başlamış alt kademe çalışanlar genellikle 900 ila 2000 dolar arası bir maaşla başlarlar. Bununla beraber terfi alındıkça maaş miktarı da gözle görülür ölçütte artmaktadır. Maaşın yanı sıra gemi kaptanlarının aynı zamanda ülkemizde büyük bir prestiji de mevcuttur. Mesleğin sunduğu şehir ve ülke gezme fırsatları da bu prestijin cazibesine dahildir.

Yurtdışında Gemi - Deniz İşletmeciliği Eğitimi

Denizcilik eğitimini en kaliteli şekilde alabileceğiniz ülkelerden birisi Polonya'dır. Polonya'ya giden öğrencilerin haftada 20 saatlik bir çalışma izni hakkı vardır. Polonya hükumeti tarafından sağlanan bu izin sayesinde hem okuyup hem harçlığınızı çıkartabilir ve işiniz sayesinde çok sayıda insan profiliyle iletişim kurarak kabiliyetlerinizi geliştirebilirsiniz.

  • Szczecin Denizcilik Üniversitesi

Polonya'da bulunan bu üniversite ülkenin denizcilik ve gemi işletmeciliği alanında en çok rağbet gören eğitim kurumudur. Lehçe ve İngilizce dillerinde eğitim veren bu kurumda 100'den fazla araştırma laboratuvarı, teknik eğitim ve uygulama merkezi mevcuttur. Aynı zamanda 16 simülasyon laboratuvarının bulunduğu okulda bu laboratuvarlar sayesinde makine, taşımacılık, kargo sefer yönetimi gibi alanlarda da kendinizi eğitme fırsatına erişebilirsiniz.

  • Gydnia Denizcilik Üniversitesi

Bu kurum yalnızca Polonya değil Avrupa genelinde de denizcilik eğitiminde öne çıkan bir eğitim kurumudur. Szczecin gibi İngilizce ve Lehçe dillerinde eğitim veren üniversite ISO 9001 Kalite Sertifikası'na da sahiptir.

  • St. Petersburg Üniversitesi

Polonya'da değil, Rusya'da bulunan bu eğitim kurumu buna rağmen Denizcilik İşletmesi eğitiminde öne çıkmaktadır. Eğitim dili Rusça olan okulda eğitim faaliyetleriyle birlikte araştırma için hummalı üretim araştırmaları da uygulanmaktadır.

Ayrıca  Polonya ve Rusya'nın yanı sıra Ukrayna'da Gemi ve Deniz işletmeciliği konusunda önemli bir yere sahiptir. Sınavsız eğitim imkanı sunan bu ülkede eğitim almak aynı zamanda yaşam koşulları da son derece uygun olduğundan dolayı son derece caziptir.

  • Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Ukrayna'nın en önemli liman kentinde bulunan bu eğitim kurumu 7 fakültede ve 12 uzmanlık alanında yüksek öğrenim programı sunar ve Gemi - Deniz İşletmeciliği programlarında yoğunluklu ve son derece başarılı bir eğitim vermektedir.

Siz de yurtdışında kaliteli bir Gemi-Deniz İşletmeciliği eğitimi almak istiyorsanız İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız