DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Grafik Tasarım Okumayı Düşündünüz Mü?

Grafik tasarım okumayı düşünüyorsanız, bundan daha iyi bir zaman yoktur! Bugün son kullanıcılar için üretilen ürünlerin neredeyse tamamı belli bir görsel tasarım sürecinden geçmekte, pazarlama ve satış faaliyetlerinde, medya dünyasında ve aklımıza gelebilecek pek çok alanda grafik tasarımcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Buna paralel olarak, içinde bulunduğumuz İnternet ve görsellik çağında grafik tasarım dersleri son beş yılda inanılmaz bir artış göstermiş, grafik tasarım disiplini günümüzün en popüler mesleklerinden biri olma yoluna girmiştir.

 

Grafik tasarımın geleceğin popüler mesleklerinden biri haline geleceğine dair yapılan öngörüler, bu disiplinin ileride güvenli mesleklerden biri olacağını göstermektedir. Pek çok öngörüye göre, sadece 15 yıl içinde milyonlarca işçinin yerini yapay zeka ve robotların alacağı beklenmektedir. Ancak grafik tasarım tamamen insani zeka ve yaratıcılık odaklı bir meslek olduğu için bu değişimden az etkilenen mesleklerden biri olacağı öngörülmekte, üstelik giderek daha da önem kazanacağı düşünülmektedir. 

 

Grafik tasarımcılar neredeyse her alanda çalışma imkanı bulabilmekle birlikte en çok istihdam edildikleri alanlar reklamcılık, pazarlama ve medya sektörleridir. Üstelik, grafik tasarım için gereken teknolojilerin giderek ucuzlaması sayesinde artık grafik tasarım uzmanları “home office” veya “freelancer” sistemiyle serbest de çalışabilmekte, bu da iyi bir gelirin yanı sıra büyük bir rahatlık ve hareket kabiliyeti sağlamaktadır!

Grafik tasarımın bu güçlü yönlerinden kısaca bahsetmişken, bu eğitimi yurtdışında almanın sağlayacağı faydalardan da söz etmek isteriz: Özellikle Avrupa’da grafik tasarım eğitimi almaya karar verdiğinizde, çağdaş tasarım dünyasının en iyi örneklerinin üretildiği ortamlarda bulunarak bizzat gözlemleme fırsatı bulabilir, en yeni trendleri öğrenip vizyonunuzu genişletirken aynı zamanda yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz! Böylece küresel tasarım dünyasının aranan isimlerinden biri olabilir, uluslararası portföyünüzü geliştirerek yurtdışında veya yurtdışına çalışabilirsiniz.

Avrupa’da grafik tasarım okuyabileceğiniz ülkeler arasında Polonya ve İtalya ön plana çıkmaktadır. Polonya, kaliteli üniversiteleri, görece uygun yaşam maliyetleri ve üniversite öğrencilerine tanıdığı haftalık 20 saatlik çalışma izniyle harika bir tercihken İtalya günümüzün en iyi tasarım ve reklamcılık ofislerine ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa’da tasarımın kalbinin attığı ülkelerden biridir. İtalya, tüm dünyada bir tasarım diyarı olarak bilinir ve en iyi tasarımların üretildiği ülkelerin başında gelir!

Grafik tasarım için Polonya’da Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, İtalya’da Accademia Italiana ve Istituto Europe di Design adlı üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Bu okullar hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, dilerseniz uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşerek merak ettiğiniz konularda bilgi alabilirsiniz. Geleceğinizi vakit kaybetmeden planlamak, ücretsiz kariyer danışmanlığımızdan faydalanmak için Ankara, İstanbul veya İstanbul ofislerimizle iletişime geçin! 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız