DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Güzel Sanatlar Eğitimi: Polonya Üniversiteleri

Edebiyat, resim, sinema, heykel, müzik, mimari ve fotoğrafçılık gibi alanları kapsayan Güzel Sanatlar, insandaki güzellik algısını besleyen, çağlardır varlığını sürdürmeyi başarmış bir disiplindir. Eğer siz de bu disiplinde ilerlemek istiyorsanız, yurtdışında alacağınız bir Güzel Sanatlar eğitimi sizin için en iyi seçenektir.

Yurtdışında eğitim diyoruz çünkü yurtdışı, özellikle Avrupa, güzel sanatlar konusundaki geleneği ve yerleşikliği açısından diğer tercihlere kıyasla öne çıksa da bildiğiniz üzere fazlasıyla büyüktür. Haliyle, güzel sanatlar geleneği güçlü olan bu kıtada en iyi güzel sanatlar eğitimini hangi ülkede alacağınız kafanızda bir soru işareti yaratabilir.

Son 20 yılda girdiği modernleşme sürecinden bu yana Polonya; yurtdışında eğitim almak isteyen birçok öğrencinin uğrak noktası olmuştur. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha ekonomik olan, bünyesindeki öğrencilere haftada 20 saat part-time çalışma imkânı sunan ve sınavsız eğitim güvencesi veren Polonya, güzel sanatlar eğitimi konusunda Avrupa’daki en iddialı ülkeler arasındadır. Zdzislaw Beksinski, Miroslaw Balka, Frederic Chopin, Krzysztof Kiewslowski gibi sanat tarihine damgasını vurmuş farklı disiplinlerden birçok sanatçının ülkesi olan Polonya’da alınacak bir eğitim, yurtdışında güzel sanatlar okumak isteyen öğrenciler için kusursuz bir seçenektir.

Sanat geleneği son derece yerleşik olan Polonya’nın güzel sanatlar eğitimi açısından sizi fazlasıyla tatmin edecek iki büyük üniversitesi vardır. Bunların ilki; Polonya’nın en gelişmiş şehri olan Varşova’da bulunan Varşova Güzel Sanatlar Akademisi’dir.

Varşova Güzel Sanatlar Akademisi, Polonya’nın en eski ve köklü üniversitelerinden olup yirmi sekiz farklı uzmanlık alanında eğitim vermektedir. Üniversite, Resim, Grafik Sanatları, Heykel, İç Mekân Tasarımı, Sanat Eserlerinin Tasarımı ve Restorasyonu, Medya Sanatı, Sahne Tasarımı ve Görsel Kültür Yönetimi isimli dokuz fakülteden oluşmaktadır. Yetenekli akademisyen kadrosuyla göz dolduran kurum, 90’dan fazla akademik partnere sahiptir ve ününü yaymış birçok sanatçının çıkış noktasıdır. Bu sebeplerden dolayı Varşova Güzel Sanatlar Akademisi, Polonya’da alınacak bir güzel sanatlar eğitimi için harika bir seçimdir.

Vincent Pol Üniversitesi de Polonya’da seçkin bir güzel sanatlar eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversitedir. Polonya’nın doğusundaki bir öğrenci şehri olan Lublin’de konumlanmış üniversite, İngilizce eğitim seçeneği de sunmaktadır ve öğrenci portföyünün %40’ı Polonya dışından gelmektedir. Çok kültürlü bir eğitim ortamını kalifiye akademisyenler eşliğinde deneyimlemek isteyenler için biçilmiş bir kaftan olan Vincent Pol Üniversitesi, kapılarını ardına kadar açmış bir şekilde sizi beklemektedir.

Yurtdışında Güzel Sanatlar eğitimi almak ve Polonya üniversitelerinden birinde Güzel Sanatlar bölümü okuyabilmek için Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanabilir ve kaydınızı en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek alanında kendini ispatlamış uzman eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim ile geleceğinizi en doğru şekilde planlayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız