DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Güzel Sanatlar Okumak:  Avrupa Üniversiteleri

Edebiyat, resim, heykel, müzik, mimari, tiyatro, dans, sinema ve fotoğrafçılık gibi alanların tümünü kapsayan güzel sanatlar, insanlığın varlığından beri hayranlık uyandıran sanat çalışmalarının yer aldığı disiplindir. Eski Yunanistan’da ilk kez köklerini salan “güzel sanatlar” düşüncesi; ideal ve kusursuz güzelliği aramayı amaçlamaktadır. “Sanat sanat içindir” ve “sanat toplum içindir” gibi düşünce ayrılıklarına rağmen bir işin sanat addediliyor olması onun insanda uyandırdığı heyecan duygusuyla alakalı olduğu söylenebilir. 

Rönesans döneminden beri sanatın merkezi konumunda olan Avrupa; tarihine, sanatına, kültürüne itinayla sahip çıkan bir anlayışa sahiptir. Yüzlerce müzeye ev sahipliği yapan Avrupa şehirleri, sanat alanında öncü olmuş, yüzyıllardır herkesi etkisi altına almış, beğeni kazanmış sanat eserlerini barındırmaktadır.

Özellikle İtalya, Rönesans döneminde birbirlerinden muhteşem eserlere imza atmış sanatçıların vatanı olması ve bu eserlere sahip çıkması ile örnek teşkil etmektedir. Mozart, Bach, Beethoven gibi isimler müzikte, Leonardo Da Vinci, Botticelli gibi isimler resimde, Giacomo, Theodor Fischer gibi isimler mimaride, Michelangelo, Donatello gibi isimler ise heykelde öncü akımlar yaratmış birbirinden önemli isimlerdir. 

Avrupa’da Güzel Sanatlar okumak bütün bu önemli isimlerin eserlerini birebir görüp esinlenerek eğitim almak, onların soluduğu atmosferi solumak demektir. Peki Avrupa’da Güzel Sanatlar okuyabileceğiniz okullar hangileridir?

Avrupa’da birçok okul bazı bölümlerdeki eğitim kalitesiyle özellikle ön plana çıkmaktadır. Örneğin İtalya’da dünyanın en iyi 1000 üniversitesinden biri olan Politecnico di Milano, mühendis, mimar ve endüstriyel alanlara yoğunluk vermiş bir bilim-teknoloji üniversitesidir. Polonya’da Vincent Pol Üniversitesi, Mimarlık ve Güzellik Bilimi bölümlerinde kaliteli bir eğitim sağlarken, ülkede müzik eğitimi üzerine yoğunlaşan kaliteli bir kurum olan Lodz Müzik Akademisi de faaliyet göstermektedir.

Saydıklarımızın dışında Rusya, Makedonya, Saray-Bosna gibi dünyanın farklı yerlerinde güzel sanatlar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında uzman ve deneyimli danışmanları, yurtdışı güzel sanatlar eğitimi dünyasında en uygun okulu bulmanızda yardımcı olurken, okul ve yaşam koşulları hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimize gelerek bizden birebir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız