DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Havacılık Mühendisliği Okumak:  Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Havacılık mühendisliği, havacılık mekaniği ve havacılık elektroniği bölümlerini kapsayan bu disiplinler arası program; mezunlarının, hava ve uzay araçlarının tasarımında, sistem ve unsurlarında yer almalarını, durum ve performans değerlendirmesi yapabilmelerini, işlevsellikleri, dayanıklılıkları ve bağlantıları konusunda mühendislik problemlerini çözebilmelerini, deneysel araştırma, analitik ve biçimlendirme yapmalarına olanak tanımaktadır. 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi Litvanya’nın saygın okullarından olup dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. 2016 yılında KTÜ öncülüğünde Avrupa’da ilk havacılık mühendisliği şirketleri ve eğitim kurumları kümesi kurulmuştur. Sektörle bağlantılı olarak geniş öğrenci kapasitesine sahip Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Aerodinamik Araştırma, Nano-Uydular ve Aviyonik, Radyo ve Optik Haberleşme, Füze Teknolojileri, Dijital Modelleme gibi uluslararası standartlara uygun laboratuvar, ekipmanlar ve yazılımlar sunmaktadır. 

Öğrencilerine, eğitim süreleri boyunca havacılık ve uzay endüstrisinde faaliyet gösteren uluslararası ve büyük şirketlerin kullandığı son teknolojiyle eğitim veren Kaunas Teknoloji Üniversitesi sektörle yürüttüğü ilişkileri, öğrencilerinin ve eğitmen kadrosunun başarısıyla alanında öncü ve lider yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 

Kaunas, Litvanya’nın ikinci en büyük şehridir. Şehir, özgürlük savaşçılarının, şairlerin, düklerin heykelleri ile dolu, geniş ve sakin caddelere sahip, küçük ancak yaşaması keyifli bir şehirdir. Şehirde İngilizce kullanarak insanlarla rahat iletişim kurabilirsiniz. 

Günümüzün ve geleceğimizin tartışmasız en önemli alanlarından biri olan havacılık ve uzay mühendisliği alanında kaliteli bir eğitim alıp, sektörle yakından ilişki kurarak gelişmeleri yakından takip etmekle kalmaz bir parçası bile olabilirsiniz. Yabancı dilinizi geliştirmek, farklı kültürlerden insanlar tanımak, ömür boyu sürecek deneyimler yaşamak ise alacağınız eğitimin yanında ekstra avantajlardır. 

Draft Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçerek Kaunas Teknoloji Üniversitesi ve havacılık mühendisliği hakkında daha detaylı bilgi alabilir, İzmir, İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizi ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımızdan geleceğinizi profesyonel destek alarak tasarlayabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız