DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Hukuk Alanında Yüksek Lisans Seçenekleri

Günümüzde hemen her toplumun kendi değer yargılarını yansıtan bir hukuk sistemi mevcuttur. Toplumun gelişen ve değişen yapısına ayak uyduran hukuk sistemi zamanla geniş alanlara yayılmış ve kendi içerisinde de topluma ayak uydurmuş değişen ve gelişen bir yapıdır. Her zaman toplumun temel taşlarını oluşturan önemli bir unsur olmuş ve her zaman da olacaktır. 

Hukuk eğitimini yurtdışında almak neden önemlidir? Diyelim ki lisans eğitimini ülkenizde aldınız, kendi toplumunuzun hukuk sisteminin nasıl olduğunu, bugünlere nasıl geldiğini öğrendiniz. Yüksek lisansınızı yurtdışında aldığınızda ise başka bir toplumun hukuk sistemini öğrenir böylece kıyas yapma imkanı kazanmış olursunuz. Üstelik bunu bilgiler üzerinde değil, orada bulunup birebir gözlemleyerek yaparsınız. Böylece hukuk sisteminin toplumun işleyişindeki yerini de gözlemleyebilirsiniz. 

Toplum kültürünün hukuk sistemi ile arasındaki bağ yadsınamaz. Birbiri ile kelepçeli olan bu iki unsuru gözlemlemek hukuk alanında faaliyet gösterecek siz potansiyel öğrenciler için çok önemlidir. Peki yurtdışında aldığınız eğitimi, ülkenizde kullanabilecek misiniz? Bildiğiniz gibi YÖK denkliği, kendi sınav ve değerlendirme sistemi ile yurtdışında aldığınız eğitim değerlendirilerek verilmektedir. Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden birinde alacağınız hukuk eğitimi ve diplomanız bu konuda size avantaj sağlar. 

Anlaşmamızın bulunduğu okulların çoğu dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunan okullardır. Örneğin; Avrupa’nın köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, Litvanya’da Avrupa’nın pek çok ülkesine göre daha uygun öğrenim ve yaşam maliyetleri ile “Uluslararası ve AB Hukuku” alanında yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz en iyi okullardan biridir. İngilizce dilinde eğitim alırken dünyanın pek çok yerinden öğrenci ağırlayan Vilnius Üniversitesi’nde farklı pek çok kültürü öğrenebilir, yabancı dilinizi, iletişim becerilerinizi geliştirebilir ve Litvanya, Schengen Bölgesine dahil olduğu için Avrupa’nın pek çok ülkesini ziyaret ederek kültürlerini birebir gözlemleyebilirsiniz. 

Ticaret Hukuku alanında uzmanlaşmaya karar verdiyseniz; daha önce bahsettiğimiz avantajlara uygun bir diğer okul olan Debrecen Üniversitesi’nde “Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku” alanında yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Debrecen Üniversitesi, Macaristan’ın ikinci büyük şehri olan Debrecen’de bulunan, ülkenin eğitim sürekliliği açısından en eski okuludur. 

Yabancı dilinize güvenmiyor, öğrenerek vakit harcamak istemiyorsanız, yurtdışında yüksek lisans yapma hayalinizi çöpe atmanıza gerek yok, sizin için de bir önerimiz var; Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi. Türkçe dilinde eğitim alabileceğiniz, Hukuk Fakültesinde yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz okul Türk nüfusunun en yoğun olduğu Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Bologna sürecine de dahil olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nden mezun olduğunuzda, gerekli şartları taşıdığınız takdirde diplomanızın geçerliliği açısından yaşamazsınız. 

Yurtdışında Hukuk alanında yüksek lisans yapabileceğiniz daha pek çok kaliteli okul, öğrenim ücretleri, yaşam koşulları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımızla birebir iletişime geçerek gerekli bilgileri edinebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız