DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Hukuk Eğitimi Almak:  Vizyon Üniversitesi Hukuk Bölümü

Hukuk bölümü pek çok öğrenci tarafından istenen bir bölümdür. Tarihin en eski mesleklerinden birisi olarak da her zaman prestijini korumayı başarmıştır. Ünlü avukatlar, savcılar ve hakimler yetiştiren Hukuk eğitimi pek çok üniversitenin gözbebeği konumundadır. Bu sebepten dolayı da bu bölümü kazanmak son derece zordur. Özellikle Türkiye şartları altında pek çok öğrenci bu bölümü isteyip yerleşememekte ve üzülmektedirler. Fakat yurtdışında Hukuk eğitimi almak, bu konudaki en avantajlı durumlardan biridir.

Yurtdışında bulunan pek çok üniversite, sınavsız ve makul ücretlerle bu saygın eğitimin avantajını öğrencilere sunmaktadır. Bu fırsat sayesinde Türkiye’de Hukuk okuma şansına erişememiş pek çok öğrenci avantajlı ve makul bir eğitim imkanı yakalar.

Yurtdışında sınavsız ve uygun fiyatlı bir Hukuk eğitimi sunan üniversitelerin başında ise Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir.

Neden Uluslararası Vizyon Üniversitesi?

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih eden çoğu öğrencinin belli başlı sebepleri vardır. Bu sebeplerin ilk aklına geleni ise kurumun Türkçe eğitim veren bir kurum olmasıdır. Yanlış duymadınız! Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkiye’ye uyumlu bir müfredat ile Türkçe dilinde de eğitim veren bir üniversitedir. Bu yüzden dolayı da Türk öğrenciler tarafından sık sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda Vizyon Üniversitesi, tıpkı ismi gibi uluslararası bir konuma sahiptir. Bundan dolayı da kariyerini yurtdışında inşa etme düşüncesinde olan öğrenciler için  kusursuz bir seçim olarak görülmektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni etkili kılan en önemli unsurların arasında kurumun akademik disiplini, geniş bakış açısı ve öğrencilerine gösterdiği saygı gelmektedir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Nerededir?

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, İstanbul’dan yaklaşık 1-1.5 saatlik bir uçuş mesafesiyle gidilebilecek başkent Üsküp’e yakın Gostivar kentindedir. Gostivar, 60.000 nüfuslu ve nüfusunun çoğunluğu Türk olan, Türkçe dilinin  yoğun olarak konuşulduğu bir şehirdir. Bu sebepten dolayı Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ne giden öğrenciler asla yabancılık çekmezler. Gostivar aynı zamanda muhteşem bir doğaya, sıcak kanlı insanlara ve zengin bir ortak kültür hazinesine sahiptir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Hukuk Okumak

Avrupa’nın en sağlam okullarından biri olan bu üniversitede Hukuk eğitimini tercih etmenin en büyük sebeplerinden birisi okulun Türkiye’deki Hukuk fakültesi müfredatına eş değer bir okul olmasıdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi bu sebepten dolayı YÖK’ün tercih rehberlerinde bile mevcut bir okuldur. Bu saygın kurumda  alacağınız eğitim sayesinde Türkiye’de de avukatlık mesleğini sürdürebilirsiniz. Bunun yanı sıra okul, Türkiye hukukuna aşina akademisyenlerin bulunduğu bir kurumdur. Bu sebepten dolayı kurumda eğitim gören öğrenciler rakiplerinden geriye düşmezler.

Dünyanın en iyi okullarından birinde eğitim alıp, uluslararası bir kariyerin kapısını aralamak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilir ve eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız