DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında İibf Bölümleri: İşletme, İktisat, Ekonomi, Kamu Yönetimi

İİBF kapsamındaki İşletme, İktisat, Ekonomi ve Kamu Yönetimi gibi bölümler insanoğlunun ticari ve sosyal yaşantısıyla yakından ilişkili olduğundan dolayı modası asla geçmeyecek bölümler olarak kabul görürler. Bu bölümlerin eğitiminin verildiği prestijli bir eğitim kurumunun öğrencisi olmak pek çok kişinin hayalidir. Ancak bu hayal ne yazık ki Türkiye'de eskisi gibi gerçekleştirilememektedir. Bunun temel sebebi ise Türkiye'de bu bölümlerde eğitim görmek isteyen öğrenci sayısının fazlalığı ve sınav sisteminin yorucu oluşudur. Yurtdışında İİBF bölümleri bu konuda öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Yurtdışında İİBF Eğitimi

Türkiye'deki İİBF eğitiminin yetersizliğinden dolayı pek çok öğrenci bu fakülteyi kapsayan İşletme, İktisat, Ekonomi ve Kamu Yönetimi gibi bölümlerin eğitimini yurtdışında almayı tercih ederler. Yurtdışında alınacak bir İİBF eğitimi hem öğrencinin vizyonunu genişletir hem de ona diğer ülkelerde sistemin nasıl işlediğine dair bir fikir verir. Öğrenilen bu fikirler öğrenci tarafından yeterlilikle uygulandığı takdirde Türkiye'de parlak bir kariyerin önü gayet açıktır. Draft Yurtdışı  Eğitim olarak, yurtdışında İİBF eğitimi veren 5 farklı ülkeden 5 farklı okulun 5 bölümünü sizler için bu yazımızda inceledik.

İşletme - Kharkov Politeknik Üniversitesi

Ukrayna'nın en gelişmiş bölgelerinden birisi olan Kharkov'da bulunan Kharkov Teknik Üniversitesi son derece nitelikli bir İşletme eğitimi sunmaktadır. Kurum gelişmiş bir müfredatla ve kaliteli bir akademisyen kadrosuyla ders vererek finans ve işletme dünyasındaki en güncel gelişmeleri öğrencilerine sunar ve geleceğin patronlarını akademik bir özgüvenin çatısı altında yetiştirir.

İktisat - Kril-i Metodi Üniversitesi

Makedonya'nın en gözde üniversitelerinden birisi olan Kril-i Metodi Üniversitesi’nde İktisat eğitimi almak Avrupa'nın herhangi bir prestijli ülkesinde İktisat eğitimi almaktan farksız bir durumdur. Üsküp Üniversitesi olarak da bilinen kurum günümüzde 21 fakülte ve 5 araştırma enstitüsü ile devasa bir kampüs çatısı altında eğitim camiasına hizmet vermektedir.

Ekonomi - Karazin Kharkiv Üniversitesi

Kharkov Politeknik Üniversitesi ile aynı bölümde bulunan Karazin Kharkiv Üniversitesi Ukrayna'nın ekonomik alandaki en büyük entelektüellerini yetiştiren kalifiye bir eğitim kurumudur. Çalışkan öğrencileri ve prestijli akademisyenleri ile nam salmış Karazin Kharkiv Üniversitesi Ukrayna'nın Avrupa'ya açılan kapılarından birisidir. Çünkü Avrupa standartlarındaki bir Ekonomi eğitimini öğrencilere sunan kaliteli bir müfredatı vardır.

Kamu Yönetimi - Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesi, 2001 yılında kurulmuş olan bir üniversitedir ve 2004 yılında İngiltere'den geçerlilik sertifikası almıştır. Kurum, Bulgaristan'ın dillere destan şehri Sofya'da bulunmaktadır ve bununla birlikte Kamu Yönetimi alanında Avrupa standartlarına uygun, modern bir eğitim vermektedir. Eğitim dilinin Bulgarca olduğu üniversite öğrencilerine gerekli hazırlık programlarını da sunmaktadır.

Türkiye’deki zorlu sınav koşulları düşünüldüğü zaman yurtdışında bir üniversite eğitimi almak her açıdan daha faydalı bir durumdur. Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, yurtdışında kaliteli bir eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız