DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında İngilizce Bölüm Okumak Ne Kazandırır?

Yurtdışında İngilizce bölüm okumak ne kazandırır? Pek çok öğrencinin hayallerini süsleyen yurtdışı eğitiminin tercih edilmesinin birden fazla sebebi vardır. Ekonomik koşullar, Türkiye’deki eğitim sisteminin genel mantıksızlığı, deneyim kazanma, vizyon edinme ve uluslararası atılımlarda bulunma fırsatını yakalama bunların başında gelmekle birlikte yurtdışında eğitim dolayısıyla oluşan dil sorunu çok fazla öğrencinin gözünü gereksiz yere korkuttuğu için hayaller zaman zaman rafa kaldırılmaktadır.

Ancak hayallerinizin rafa kaldırılması sizin kaderiniz olmak zorunda değildir çünkü yurtdışında alınacak bir dil eğitimi illa ki gideceğiniz ülkenin dilini öğrenmenizi gerektirmemektedir. Hatta ve hatta yurtdışında eğitim veren bir çok yüksek öğrenim kurumu İngilizce eğitim programları sunmakla beraber bu eğitim programlarına yönelik kapsamlı bir hazırlık organizasyonunu da öğrencilerine sağlamaktadır. Bu sayede İngilizce’yi yurtdışında öğrenerek üniversite okuma fırsatını edinebilen öğrenciler hem farklı bir dil edinme hem de hayallerindeki bölümde yurtdışı eğitimi alma şansına erişirler.

Yurtdışında İngilizce dilinde bir bölüm okumak size ne katabilir? Pek çok şey! Bilindiği üzere yabancı dil bilmek beyin aktivitesini artırdığından dolayı sizin düşünce kabiliyetinizi de arttırarak olaylara daha geniş bir pencereden bakmanızı sağlayacak ve bu sayede hem hayatınızda hem de kariyerinizde size büyük avantajlar sağlayacaktır. Şayet uluslararası bir kariyer düşünüyorsanız da yurtdışındaki bir üniversitede İngilizce bölüm okumak gereken uluslararası bağlantıları edinmeniz ve çalışacağınız ülkelerde yabancılık çekmemeniz adına büyük bir artıdır.

Ayrıca yurtdışında eğitim görmek büyük bir kültürel adaptasyon ve anlayış gerektirmektedir. İngilizce uluslararası geçerliliğe sahip olan bir dil olduğundan dolayı bu dili yurtdışındaki bir üniversitede iyi bir şekilde öğrenmek normalde aşarken zorlanacağınız kültür bariyerlerine uluslararası bir açıdan bakmanızı sağlayarak sizi yabancılık çekmekten uzaklaştıracak ve insanlarla daha iyi kaynaşır bir hale getirecektir.

Hepimizin bildiği üzere kariyer konusunda özgüven her zaman geçer akçe olmuştur ve yabancı dili iyi konuşan insanların özellikle uluslararası alandaki iş görüşmelerinde yüksek bir özgüven sergiledikleri ayan beyan ortadadır. Bu sayede daha çekingen rakiplerine karşı çok daha kazançlı iş görüşmelerinden başarıyla ayrılan kişiler yurtdışında öğrendikleri İngilizce sayesinde maddi açıdan pek çok kişinin gıpta edeceği bir kariyere sahip olmalarını sağlayacak yurtdışı işlerine kavuşabilirler.

Yurtdışında İngilizce bölüm okumanın size kazandıracağı en önemli şey ise dünyanın en çok konuşulan diline hakim olmak ve bu sayede akademik, kişisel ve entelektüel araştırmalarınızın sınırlarını dünyada en çok kitabın ve makalenin yazıldığı dile yönelik bir eğitim sayesinde hayal edemeyeceğiniz bir çapta genişletmenizdir. Yurtdışında İngilizce bölüm okumanın size katacağı bilgi edinme tabanlı avantaj sayesinde pek çok kişinin erişmekte güçlük çektiği bilgilere erişebilecek ve bu sayede kendinizi ummadığınız kadar geliştirebileceksiniz.

Yurtdışında İngilizce bölüm okuyabileceğiniz üniversitelerden birine kayıt yaptırmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında sağlıklı bilgi almak için, alanında kendini ispatlamış eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız