DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında İngilizce Sınavsız  Tıp Eğitimiyle Hayallerinize Kavuşun!

Hayalinizde geleceğin başarılı doktorlarından birisi olmak mı var? Peki, bu mesleği dünyanın her yerinde yapmaya ne dersiniz? İşte o zaman yurtdışında İngilizce sınavsız tıp eğitimi alarak hayallerinize bir adım daha atabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız hem de sınavsız bir şekilde!

Yurtdışındaki bazı ülkeler üniversite tercihlerinde sınav, puan şartı aramadan kayıt yapmaktadır. Yalnızca belirli şartları karşıladığınız zaman hiçbir sınav şartı olmadan tıp dâhil birçok bölümü alanında çok başarılı üniversitelerde okuyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için yol haritamızı incelemek…

Yurtdışında İngilizce Sınavsız Tıp Eğitimi Almak İçin Yol Haritası

Yurtdışında İngilizce sınavsız tıp eğitimi almak istiyorsanız öncelikle şartların tümünü karşılamalısınız. Bu şartlar son derece basit işlemlerden oluşmaktadır. Önemli olan noktaların başında başvuru işlemlerinizin profesyonel bir şekilde yürütülmesidir. Çünkü her yıl binlerce yurtdışında okumak isteyen öğrenci profesyonel bir destek almadan eksik dosyalarla başvuru yaptığı için bir sonraki seneye başvuruşu kalmaktadır.

Eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapmak için siz de profesyonel bir desteğe başvurmalısınız. Çünkü her ülkenin, okulun prosedürleri ve başvuru tarihleri farklılık göstermektedir. Ayrıca bu destek ile hangi ülkenin veya hangi üniversitenin daha avantajlı olduğunu da öğrenebilirsiniz. Yurtdışında tıp eğitimi hakkında detaylı bilgi edinmek için Draft Eğitimin yol haritasına göz atabilirsiniz.

Yurtdışında Tıp Okumak İçin Şartlar

Yurtdışında İngilizce sınavsız tıp eğitimi almak istiyorum diyorsanız bir takım şartları yerine getirmelisiniz. Bu şartların aslında hepsi son derece kolay resmi işlemlerden oluşmaktadır. Profesyonel bir destek ile çok kısa sürede bu evrakları eksiksiz şekilde tamamlayarak kabul alabilirsiniz. Yurtdışında tıp okumak için şartlar listesi şu şekildedir;

  • Pasaport sahibi olmak,
  • En az B2 seviyesinde İngilizceye sahip olmak,
  • Başvuru için yazılmış niyet mektubu,
  • Lise mezuniyeti transkript belgesi,
  • Onay kabulü aldıktan sonraki okulun banka hesabına yatırılan harç ücreti

Ancak B2 seviyesinde İngilizce seviyesine sahip değilseniz bu konuda endişelenmeyin. Birçok üniversite tıp dâhil birçok bölümde hazırlık sınıfı eğitimi vererek öğrencilerin seviyesini eşitlemektedir. Adım adım yurtdışı eğitim rehberine göz atarak YÖK denkliği dahil birçok konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce Sınavsız Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler

Eğer ki yurtdışında sınavsız tıp eğitimi almaya karar verdiyseniz öncelikli konulardan birisi de YÖK denkliğidir. Liste halinde sıraladığımız okulların YÖK denkliği olmakla birlikte seçeceğiniz ülke ve üniversiteyi profesyonel bir destek alarak araştırılmalısınız.

Başarı kriterleri, uygun harç ücretleri, yaşam koşullar gibi birçok konuda bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirmek size önemli artılar katacaktır. Yurtdışında İngilizce sınavsız tıp eğitimi veren üniversiteler listesi başlıca şunlardır;

Bu liste çok daha uzun olmakla beraber Almanya, Letonya, Rusya, Polonya gibi birçok ülkede sınavsız tıp eğitimi verilmektedir. Ayrıca Draft Eğitim ile yurtdışında tıp eğitimi veren ülkeleri ve üniversiteleri daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız