DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında İşletme Yüksek Lisansı Yapabilir Miyim?

İşletme, yurtdışında olsun Türkiye’de olsun en çok tercih edilen üniversite bölümlerinin başında yer almaktadır. Bunun temel sebeplerinden birisi de sanayi devriminden bu yana işletmenin kazandığı önemdir. Endüstri 4.0 ve BitCoin gibi yeni yatırım araçlarının da ortaya çıkmasıyla İşletme bölümlerinin yıldızı daha da parlak bir hale gelmiştir. Bu sebepten ötürü piyasayı iyi okumak isteyen hırslı öğrencilerin çoğu bu bölümü tercih etmektedirler. Türkiye’de lisans bölümünü bitirdikten sonra yurtdışında İşletme yüksek lisansı yapmak ise oldukça rağbet gören bir durumdur.

“Yurtdışındaki hangi üniversiteler en iyi işletme yüksek lisansı programlarını sunar?” sorusunun cevabını merak mı ediyorsunuz? Draft Yurtdışı Eğitim olarak sizler için en iyi okulları derledik.

Lodz Üniversitesi

1945 yılından beri faaliyette bulunan Lodz Üniversitesi Polonya’nın en büyük ve popüler üniversiteleri arasındadır. Üniversitede 12 fakülte, 45’ten fazla bölüm bulunmaktadır ve kurum Polonya’nın en iyi İşletme eğitimlerinden birisini vermektedir. Öğrencilerinin gelişimi için uluslararası kurumlarla sürekli iş birliği yapan üniversite Avrupa’nın en iyilerinden biridir.

Budapeşte Corvinus Üniversitesi

Budapeşte Corvinus Üniversitesi, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak görülen Budapeşte’de bulunmaktadır. Kurumun akademik kadrosu dünya standartlarında bir bilimsel performans sergilemektedir. Öğrenciler Avrupa Birliği’nin en köklü üniversitelerine eşit bir diploma değeri ile mezun olmaktadırlar. Kurum aynı zamanda bir araştırma üniversitesidir. 1920 yılında kurulmuş olan Budapeşte Corvinus Üniversitesi Macaristan’ın ve Orta Avrupa’nın en iyi İşletme üniversitesi olarak kabul edilmektedir.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitesi olan Kaunas Teknoloji Üniversitesi (KTÜ) aynı zamanda İşletme bölümü alanında da uluslararası geçerliliğe sahip bir yüksek lisans programını öğrencilere sunmaktadır. Esnek bir interdisipliner çalışma alanı olan KTÜ Ekonometri gibi alanları İşletme bölümü ile birleştirerek ortaya kusursuz bir sentez çıkartır. Avrupa’daki tüm üniversitelere kıyasla son derece özgün bir öğretim programı olan Kaunas Teknoloji üniversitesi bu sebepten dolayı hem lisans hem de yüksek lisans alanında Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden birisidir.

Dünyanın ve Avrupa’nın en iyi okullarından birinde İşletme yüksek lisansı yapmak ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda oldukça deneyimli olan eğitim danışmanlarımız, yurtdışında alacağınız herhangi bir üniversite eğitimi için size yardımcı olacaktır. Neredeyse yurtiçi okulları ile aynı ücrette olan yurtdışı üniversiteleri, size uluslararası bir kariyerin kapısını aralayarak, saygın bir mesleğe adım atmanıza ön ayak olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız