DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında İyi Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler: Macaristan

Orta ve Doğu Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve gelişen ülkesi olan Macaristan, yurtdışı eğitim ve turizm için gözde ülkelerdendir. Başkent Budapeşte dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilirken, Avrupa’nın en güzel göl ve doğal alanlarına sahiptir. 

Orta Avrupa’da Karpatlar’da yer alan Macaristan’ın dört yanı kara ile çevrilidir. Dört mevsimin yaşandığı Macaristan’da yazlar 39 dereceyi bulurken kışlar -20’lere kadar düşebilmektedir. Kendilerine has kültürel özelliklere sahip olan Macaristan’da İngilizce veya Almanca iletişim kurmak mümkündür. Dil yapısı ve kültür itibariyle Türk kültürüne yakın bazı unsurlar sunması nedeniyle de özellikle Türkiye’den gidecek olan öğrencilerin kolayca adaptasyon sağlayacaklarını düşünüyoruz. 

Titanic Uluslararası Film Festivali, Budapeşte Uluslararası Sirk Festivali gibi büyük ve renkli festivallere ev sahipliği yapan Macaristan, öğrencilerin yaşamlarını kesinlikle keyifle sürdürecekleri bir ülkedir. Son yıllarda büyük gelişim gösterdikleri şehir içi ulaşım sistemi gelişmiş ve ucuzdur. Budapeşte gibi büyük şehirlerinde otobüs, metro ve tekne sistemi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak tramvay hala popüler bir ulaşım aracı olup etkileyici bir sıklıkta çalışmakta ve şehir içerisinde ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. 

Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan, AB üyesi diğer ülkelere göre nispeten daha ucuz bir ülkedir. Çok sayıda göçmenin yaşadığı ülkede ırkçılık, ayrımcılık gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Başkentin dışına çıktıkça göçmen sayısı azalmakla birlikte yaşam maliyetleri de düşmektedir. Taşra ve başkent arasındaki yaşam maliyetleri, kira, market alışverişi gibi giderler arasında %10-35 arasında bir fark vardır. 

QS Dünya Üniversite Sıralamasında (2018) yer alan 5 üniversiteye ev sahipliği yapan Macaristan İngilizce müfredatlı eğitim ve değişim programları sunmaktadır. Eötvös Lorand Üniversitesi, Macaristan’ın en prestijli okullarından biri olup dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde ilk 500’e girmeyi başarmış bir okuldur. Macaristan Üniversiteleri arasında en yüksek akademik dereceye sahip personel sayısına sahiptir. 

Budapeşte’den sonra ikinci en büyük şehir olan Debrecen’in ev sahipliği yaptığı Debrecen Üniversitesi ise 1538 yılında kurulmuş olup okulun en köklü ve eğitim sürekliliği açısından en eski üniversitesidir. Yerel ve uluslararası şirketlerle kurduğu işbirliği sayesinde öğrencileri eğitim döneminde sektörle tanıştırabilen, saygın bir okuldur. 

Peç Üniversitesi, 1367 yılından beri Peç kentinde varlığını sürdüren bir okuldur. Macaristan’ın en yüksek kaliteli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan Peç Üniversitesi hemen her alanda eğitim vermektedir. 

Macaristan’daki üniversiteler ve eğitim hayatı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak veya aklınızdaki soruları birinci ağızdan dinlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizi ziyaret ederek Draft Yurtdışı Eğitim’in alanlarında deneyimli ve profesyonel danışmanları ile görüşmek için bizi ziyaret edebilirsiniz. Geleceğinize emin adımlarla yürümek için hemen randevu alın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız