DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Kaliteli Bir Müzik Eğitimi Almak İster Misiniz?

Çağlardan beridir insanoğluna ilham olan müzik, belki de sanat dalları arasında en kutsal olanlardan birisidir. Yüzlerce yıldır gelişen ve değişen müzik, insanların dünyasını güzelleştirmeye en kötü zamanlarda dahi devam etmiştir. Bu sebepten dolayı da hala bir çok kişi müzisyen olmayı ve ilhamlarını dört bir yana dağıtarak yaratıcılıklarını keşfetmeyi istemektedirler. Özellikle yurtdışındaki okullar, kaliteli müzik eğitimleri arasında en iyilerindendir. Siz de yurtdışında kaliteli bir müzik eğitimi almak ister misiniz?

Müzik Eğitimi Nerede Alınmalı?

Kendi başına müzik yapmayı öğrenen birçok müzisyen olmasına rağmen üniversiteler de son derece kalifiye ve kaliteli bir müzik eğitimi verir olmuşlardır. Özellikle yurtdışında bulunan üniversiteler verdikleri müzik eğitimi ile sık sık adlarından söz ettirmektedirler.

Türkiye’de de müzik konusunda iyi eğitim veren kurumlar şüphesiz ki mevcuttur ancak Avrupa’daki önemli kurumlar ile kıyas edildiği zaman Türkiye’deki müzik okulları prestij açısından sınıfta kalmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da pek çok öğrenci müzik eğitimlerini yurtdışında almayı tercih eder. Draft Yurtdışı Eğitim olarak yurtdışında iyi bir müzik eğitimi veren tüm okulları sizler için bir araya getirdik.

ESE - European School of Economics

Aslında bir ekonomi üniversitesi olan ESE, ilginç bir şekilde müzik alanında da kendisini öne çıkarmıştır. Londra, Roma, Milano, Floransa ve Madrid’de kampüsleri bulunan ESE, Avrupa’daki diğer ünlü üniversitelerin dengi bir müzik eğitimini öğrencilerine vaadetmektedir. Son derece kaliteli ve yetenekli müzik profesörlerini bünyesinde toplamayı başarmış olan okul bu sayede müzik kulağı dolgun ve başarılı öğrenciler yetiştirir.

Roma Sapienza Üniversitesi

115.000’lik öğrenci nüfusuyla Avrupa’nın en büyük üniversitesi olan Sapienza Üniversitesi, İtalya’nın başkenti Roma’nın gözbebeğidir. Akademik kadrosu 4.000 kadar akademisyenden oluşan Roma Sapienza Üniversitesi dahilinde 63 bölüm bulunmaktadır ve bu bölümlerin arasında Müzik bölümü öne çıkmaktadır. Rönesans ve Barok müzik geleneğinin günümüz ile olan bir füzyonunun sürdürüldüğü Roma Sapienza Üniversitesi bu sayede Avrupa müziğine meraklı birçok öğrenciyi bünyesinde toplamayı başarmıştır.

Okulda 21 müze ve 59 adet kütüphane de mevcut olmakla birlikte Roma Sapienza Üniversitesi Erasmus programı aracılığı ile 400’den fazla üniversite ile partnerdir ve uluslararası varlığını her yıl daha da güçlendirmektedir. Okulun harç ücretleri aynı zamanda diğer üniversitelere kıyasla çok daha uygundur. Bununla birlikte kurum, gelişmekte olan ülkelerin vatandaşı olan öğrencilere makul bir harç desteği sunmakta ve öğrencilerinin eğitimlerine yabana atılamayacak bir katkı sağlamaktadır.

Avrupa'da harika bir müzik eğitimi almak ve geleceğin belki de en iyi müzisyen adaylarından biri olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız