DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programları

Klinik psikoloji, psikoloji alanında lisanslarını tamamlamış olan psikolog adaylarının en çok yöneldiği yüksek lisans programıdır. Psikodinamik psikoterapi, davranışçı terapi ve şema terapi gibi psikoloji biliminin en önemli disiplinlerini bir araya getiren güçlü bir müfredata sahip olan klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmak Avrupa’nın önemli ülkelerinde yetkin bir psikolog olarak kabul edilmenin temel şartlarından birisi olmuştur.

Klinik psikoloji alanında yüksek lisans programları ülkemizde de sunulmakla birlikte ülkemizdeki yüksek lisans programlarına kıyasla bu alanda çok daha köklü bir deneyim sahibi olan yurtdışı üniversitelerinin sundukları yüksek lisans programları akademik açıdan çok daha tatmin edicidir. Yüzyıllardır psikoloji ve klinik psikoloji alanlarında dünya devleri yetiştirmeyi başarmış yurtdışı üniversitelerinde yapılacak bir klinik psikoloji yüksek lisansı alanında uzmanlaşmak isteyen bir psikologu bu amaç için gereken tüm akademik araçlarla ve tecrübeyle donatacaktır.

Yurtdışında yapılabilecek bir klinik psikoloji yüksek lisansı programını diğer rakiplerine kıyasla en iyi şekilde veren ülkelerin başında Polonya gelmektedir. Polonya, sunduğu klinik psikoloji yüksek lisans programlarının yeterliliğiyle beraber akademik ve maddi açıdan da öğrencilere büyük kolaylıklar sağlayan bir ülkedir. Öğrencilerine haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma imkanı sağlayan, sınavsız eğitim seçeneği sunan ve diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlı olan Polonya’da yapılacak bir klinik psikoloji yüksek lisansı bu sebeplerden dolayı diğer yurtdışı ülkeleriyle karşılaştırıldığında daha mantıklı bir seçenek olarak öne çıkar.

Polonya’da klinik psikoloji üzerine yapılabilecek en iyi yüksek lisans programını ise ülkenin başkenti Varşova’da bulunan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi vermektedir. 1996 yılından bu yana öğrenci yetiştirmekte olan üniversite Polonya’nın ilk özel üniversitesidir. Kurum, Polonya’da Sosyal Bilimler programları sunan yükseköğrenim kurumları arasında Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı tarafından en önde gelen okul sıfatına layık görülmüştür. Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, kuruluşundan bu yana öğretim ve araştırmaya kendisini adamış bir yükseköğrenim kurumudur. Çağdaş dünyanın gerektirdiği insancıl ve akademik talepleri karşılamayı kendisine misyon edinmiş bu üniversite öğrencilerinin tüm potansiyellerini harekete geçirme idealiyle hareket etmektedir. Bu kurumun klinik psikoloji yüksek lisans bölümü bireylerin ve toplumların üzerinde büyük bir etkiye sahip olan çalışmalar yürüten akademisyenler yetiştirmesiyle Avrupa çapında tanınmıştır.

Lehçenin yanında İngilizce müfredatlı bir klinik psikoloji yüksek lisans programı sunan üniversitenin en önemli avantajlarından birisi de sunduğu İngilizce eğitim programlarından dolayı Erasmus Öğrenci Ağı üyesi olmasıdır. Bunun sayesinde çeşitli değişim programlarıyla iç içe olma fırsatı yakalayan üniversite kapılarını dünyanın dört yanından gelen öğrencilere açar.

Yurtdışında klinik psikoloji yüksek lisans programlarından birine kayıt yaptırmak ve yurtdışı eğitimi hakkında bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanı kadromuzla görüşebilir ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde klinik psikoloji yüksek lisans eğitiminizi başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız