DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Lisans Eğitimi: İspanya

Türkiye’de alınacak bir lisans eğitimine kıyasla Avrupa’da alınacak bir lisans eğitimi hem öğrencinin vizyonunun genişlemesi açısından hem de eğitim görecek kişinin farklı kültürleri tanımasına yardımcı olmasıyla pek çok kişinin tercihi olmuştur. Avrupa’da verilen akademik eğitimin en az 1000 yıllık bir tarihçesinin olması bu tercihi destekleyen bir diğer önemli etmendir. 

Kadim ve köklü bir üniversite geleneğine sahip olan Avrupa’da eğitim gören öğrenciler sadece kalifiye bir akademik hayat geçirmekle kalmaz aynı zamanda uluslararası iş alanında da tanınırlığa sahip olan eğitim kurumlarından mezun olmanın getirdiği avantajlara sahip olurlar. 

Öğrencilere böylesine büyük avantajlar sağlayan eğitim kurumlarının bulunduğu Avrupa ülkelerinin arasında en tercih edilesi seçenek İspanya’dır. Kültür kokan sokakların sanatla iç-içe geçmiş bir yapılanmayla birleştiği ülke aynı zamanda akademik tarih açısından Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerini de bünyesinde barındırır. Renkli ve capcanlı yaşantısıyla benzersiz bir üniversite hayatı yaşamak isteyen öğrencileri kendisine çeken İspanya’nın en önemli özelliklerinden birisi de sınavsız eğitim seçeneği sunmasıdır.

İspanya’da eğitim veren üniversiteler arasında yıldızı parlayan kurumların başında ise ülkenin en verimli coğrafyası olan Katalonya Bölgesi’ndeki Barselona Üniversitesi gelmektedir. Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olan bu üniversite son derece geniş bir eğitim-öğretim ağı sunmaktadır. İspanya’daki üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için akademik bir merkez niteliği taşıyan Barselona Üniversitesi, sürdürdüğü araştırma programlarının başarısı ve sayısı düşünüldüğünde Avrupa genelinde kriter haline gelmiş çalışmalar yürüttüğü söylenebilecek bir eğitim kurumudur.

Adını taşıyan Barselona şehri kadar kozmopolit ve sıcak kanlı bir yapıya sahip olan Barselona Üniversitesi bünyesinde eğitim gören öğrencilere sunduğu güçlü sosyal ve akademik olanaklarla da adını duyurmuş bir yüksek öğrenim merkezidir

Araştırma ve teknoloji transferi faaliyetlerine toplamda 100 Milyon Euro’yu aşan bir kaynak ayırmış Barselona Üniversitesi’nde toplamda 5.381 bilimsel yayın ve 1.131 doktora tezi yayınlanmıştır. Üniversite bünyesinde faaliyetini sürdüren 60 bölüm, 1 araştırma ve eğitim servisi ve 303 konsolide araştırma grubu bulunmaktadır. Barselona Üniversitesi’nin düzenlediği 997 araştırma projesinde aktif çalışma yürütülürken, 67 adet patente sahip olan kurumda aynı zamanda 15 adet araştırma enstitüsü faaliyet göstermektedir.

Barselona Üniversitesi’nde toplamda 62.617 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerin 42.961’i lisans ve ön lisans eğitimi almaktadır. 120 farklı ülkeden toplam 11.175 yabancı öğrencinin eğitim gördüğü Barselona Üniversitesi’nin çeşitli programlarında verilen akademik eğitimin detaylılığı o kadar güçlüdür ki yüksek öğrenime verdikleri önemle tanınan pek çok Avrupa üniversitesi Barselona Üniversitesi’nin yürüttüğü akademik çalışmaları kendilerine örnek alır. Avrupa’nın en iyi eğitim kurumlarını tahtından eden BÜ, kusursuz bir üniversite eğitimi isteyen öğrencilerin durağıdır.

Yurtdışındaki lisans programlarının hangileri olduğunu öğrenmek ve İspanya üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız