DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Lisans Eğitiminizi Tamamlayabileceğiniz Üniversiteler

2 yıllık ön lisans mezunları, mezun  olduktan sonra genelde 4 yıllık bir bölüme geçiş yaparak lisans tamamlama eğitimine yönelirler. Fakat ülkemizdeki sınav stresinden dolayı çoğu öğrencimiz, bu ideallerinden vaz geçerler. Bunun en büyük sebebi, sınavların fazlasıyla zor olması ve okullarda yeterli kontenjanların bulunmaması gösterilebilir. Yurtdışında lisans eğitiminizi tamamlayabileceğiniz üniversiteler, size bu konuda alabileceğiniz en iyi eğitim fırsatını sunarak, geleceğinize emin adımlarla atmanıza olanak sağlar.

Lisansımı Neden Yurtdışı Üniversitelerinde Tamamlamalıyım?

Yurtdışı üniversiteleri, yurtiçindeki özel okullara kıyasla neredeyse daha makul ücretler sunduğu için en çok tercih edilme sebepleri arasında gösterilebilir. Ayrıca yurtdışında bulunan okullarda eğitim almak, Avrupa standartlarında bir eğitim ile kariyerinizi uluslararası alana taşıma imkanına ulaştıracaktır. Yurtdışında üniversite okumak, yabancı dilinizi geliştirme konusunda da oldukça faydalı bir durumdur. Modern, çağdaş ve köklü eğitimleri ile ün salmış dünyanın en iyi okullarında eğitim görmek, sizi rakipleriniz arasından bir adım öteye taşıyarak, donanımlı bir birey olmanıza da imkan tanıyacaktır.

Özellikle Avrupa'da bulunan üniversiteler gerek sosyallik açısından, gerek kültürel açıdan gerekse eğitim açısından alabileceğiniz en iyi eğitimi size vererek, sizi parlak bir geleceğe en sağlıklı şekilde hazırlayacaktır. Tüm bunların yanında bu okulların çoğunda YÖK denkliği bulunduğu için, Türkiye'ye döndüğünüzde de iş bulma sıkıntısı çekmeyeceksiniz demektir.

Hangi Üniversitelerde Lisans Tamamlama Eğitimi Alabilirim?

Yurtdışındaki pek çok okulda lisans tamamlama eğitimi alabilirsiniz. Bunların başında Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Ayrıca  Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin içerisinde dilerseniz yabancı dil olarak eğitim alma imkanı da bulabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Avrupa'da Türkçe eğitim dendiği zaman akla ilk gelen okullardan biridir. Gostivar şehrinde bulunan okul, yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok Türk öğrencinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır diyebiliriz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ndeki lisans tamamlama bölümlerini sayacak olursak; Hukuk, Bilişim Mühendisliği, Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bölümlerde yapacağınız lisans tamamlama eğitiminizi sınavsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız! Eğitiminizi yurtdışındaki fakültelerde devam ettirmek için hiçbir sınava girmeye gerek kalmadan, eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.

Sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz Avrupa'nın en kaliteli okullarında lisans eğitiminizi tamamlamak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Kaliteli ve parlak bir kariyerin ilk adımı olarak sayabileceğiniz yurtdışı okullarına kayıt olmak sandığınız kadar zor değil.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız