DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Lisans Tamamlama

Ülkemizde üniversite eğitimi alırken en büyük sorunlardan birisi 2 yıllık meslek yüksekokullarında eğitim almış olan öğrencilerin lisans tamamlama ile 4 yıl üniversite mezunu olmak istediklerinde karşılaşmış bulundukları zorluklardır. Genelde 2 yıllık üniversitelerde okuduktan sonra öğrencilerin üniversite mezunu sayılmadığı ve mezun olduktan sonra dahi lise mezunu statüsüne maruz kaldıkları bilinen bir gerçektir. Bu gibi durumlarda birçok öğrenci dikey geçiş sınavıyla 4 yıllık bir üniversiteye girmeye ve lisans tamamlamaya çalışmaktadır. Ancak birçok kişi bu sınavı aşamadığı için başarısız olması nedeniyle 2 yıllık ön lisans eğitimi ile kalmaktadır.

Bu gibi durumlarda lisans tamamlama imkanı sağlayabilecek olan yurtdışındaki üniversiteler özellikle bu konuda birçok avantaj sunmaktadır. Yurtdışında lisans tamamlama için sınav gerekliliği bulunmamaktadır. Mezun olduğunuz Meslek Yüksek Okulu ile ilgili bulunduğunuz bölümde yurtdışında lisans tamamlama şansını elde edebilirsiniz. Balkan ülkelerinde bu konuda Türkçe eğitim veren birçok üniversite de bulunmaktadır. Hiçbir zorluk yaşamadan kolaylıkla bu üniversitelerde lisans tamamlama yapabilirsiniz. Üstelik ekonomik olarak çok yüksek ücretler istemeyen ve birçok açıdan avantaj sunan bu üniversitelerde sizler de lisans tamamlama eğitiminizi almalısınız.

Özellikle Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi, Uluslararası Travnik Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve diğer üniversiteler içerisinde lisans tanımlama programı yer almaktadır. Üstelik Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin içerisinde dilerseniz yabancı dil olarak eğitim alma imkanı da bulabilirsiniz. Hem kendinizi geliştirmek hem de daha iyi bir üniversitede eğitim alabilme şansını bu sayede yakalamış olacaksınız. Eğitim olarak kaliteli ve uluslararası standartlar ölçüsünde eğitim alma imkanı ile lisans tamamlama sonrasında siz de  YÖK denkliği bulunan bu üniversitelerden aldığınız diplomalarla üniversite mezunu olacak ve branşınızda mesleğinizi icra edebileceksiniz. Ayrıca Makedonya'da Türkçe konuşulması sizlere ülkenizde eğitim alıyormuş hissini de sunacaktır. 

Konaklama açısından da oldukça büyük avantajları olan Makedonya'da yurtta, apartta ya da kiralık evlerde konaklama imkanı bulunmaktadır. Siz de yurtdışında lisans tamamlama imkanlarına sahip olmak istiyorsanız Draft Eğitim Merkezimize başvurabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan şubelerimiz aracılığıyla danışmanlarımız ve yetkililerimiz sizlere yurtdışında lisans tamamlama programları hakkında bilgi vermektedirler. Detaylı olarak bilgi alabilir bu konuda nasıl hareket etmeniz konusunda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız