DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Lisans Tamamlama Nasıl Yapılır?

Yurtdışında eğitim olanağı sunan ve her açıdan pek çok Türk öğrencinin rağbet gösterdiği Balkan üniversitelerinde, lisans tamamlama olanağı da öğrenciler için bir fırsat yaratmaktadır. İki yıllık ön lisans programını tamamlayan ve eğitimini devam ettiremeyen ya da DGS sınavını başaramayan öğrenciler için önemli bir seçenek olmaktadır. İki yıllık ön lisans diploması almış ve 4 yıl lisans diploması almak isteyenler için dilediği bölüme sınavsız olarak devam edebilme olanağı sağlanmaktadır.

Yurtdışında lisans tamamlama olanağı veren üniversiteler; 2 yıllık ön lisans eğitimi alan öğrencilerin dil seviyeleri, not ortalaması ve derslerinin içeriklerine bakarak bir eğitim süresi belirlemekte ve bir lisans tamamlama programı dahilinde lisans diploması alınmasına fırsat tanımaktadır.

Lisans tamamlama ülkelerin eğitim sistemlerine ve şartlarına göre değişim göstermektedir. Üniversiteler, bireyi ve başvuruyu ayrı ayrı değerlendirip ona göre karar vermektedir. Yurtdışında lisans tamamlama ile alacağınız diplomanın YÖK tarafından tanınırlığı ve denkliği olup olmadığı konusunda araştırma yaparak ona göre karar vermek, ilerde sorun çıkmaması açısından önemlidir. Yurtdışında Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler içerisinde lisans tamamlama süreci 3 yıl içerisinde gerçekleşmektedir ancak elbette ülkelere göre farklı uygulamalar olabilmektedir. Yurtdışındaki üniversitelerde ya da ülkelerde eğitim süresince oldukça ekonomik koşullarda eğitim almayı sağlayan olanaklar bulunmaktadır. Pek çok ülkede Türkiye’ye göre daha iyi şartlarda ve kaliteli eğitim alma olanağı, geleceğe dair adım atarken size avantaj sunacaktır.

Eğitim danışmanlarımız, lisans tamamlama eğitimi için karar verdiğiniz eğitime ve ülkeye göre gerekli olacak tüm ayrıntılı bilgileri sizlere detaylı olarak aktarmaktadır. Size her konuda destek vererek alacağınız eğitim süresince yardımcı olmaktayız. Telefon ve canlı Destek hattı üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız