DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Lisans Tamamlama Nasıl Yapılır?

Ülkemizde DGS olarak bilinen Dikey Geçiş Sınavı’ndan yüksek bir puan alarak 2 yıllık bir ön lisans bölümünde okumuş öğrencinin 4 yıllık bir fakültede lisans eğitimini tamamlaması mümkündür. Ancak DGS ile lisans tamamlama imkanı yakalamak için oldukça zor ve stresli bir süreçten geçmek gerekir çünkü ön lisans okuyan pek çok öğrenci 4 yıllık lisans diploması alabilmek için DGS rekabetine dahil olmak zorundadır. Peki ya DGS’ye alternatif bir lisans tamamlama imkanınız olduğunu söylesek?

Teknolojinin gelişmesiyle ve uluslararası düzeyde eğitime verilen öneminin her geçen gün artmasıyla akademik eğitim almak isteyen insanların önündeki engeller kalkmakta, alternatif eğitim olanakları oluşturulmaktadır. Bu imkanlardan bir tanesi de uzaktan eğitim seçeneği sunan üniversitelere kayıt yaptırarak, başka bir yerde yeni baştan hayat kurmak zorunda kalmadan diploma sahibi olabilmektir. Yurtdışındaki üniversitelerin uzaktan eğitim imkanlarından faydalanarak lisans tamamlama programına dahil olabilir, kendi alanınızda 4 yıllık diploma sahibi olabilirsiniz. Uzaktan eğitimle lisans tamamlama programlarına dahil olabilmek için DGS stresini yaşamak zorunda değilsiniz. Ayrıca sevdiklerinizden, işinizden veya yaşam alanınızdan ayrılmak durumunda kalmadan da yurtdışındaki önemli üniversitelerden eğitim alabilirsiniz. 

Balkanlar’ın en renkli ve güzel ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin müfredatı tamamen Türkçedir. Bologna sürecine dahil olan üniversitenin eğitim programları da Türkiye’de bulunan üniversitelerle uyumludur. 4 fakültede lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra sunduğu lisans tamamlama ve uzaktan eğitim programlarıyla da eğitimini 4 yıla tamamlamak isteyen ancak DGS’ye alternatif arayan öğrenciler için de ideal bir seçenektir. 

Eğer Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde uzaktan eğitim programıyla lisans tamamlamak isterseniz, devam zorunluluğu olmadan, ana dilinizde eğitim görerek ve kendi yaşam alanınızdan vazgeçmek zorunda kalmadan 4 yıllık bir diploma sahibi olabilirsiniz. Psikolojiden Mimarlığa, Hukuktan İktisada farklı alanlarda eğitim veren Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde ön lisans programınıza uygun bölümü seçerek yarım kalan hayallerinizi tamamlayabilirsiniz. Üniversitenin uzaktan eğitimle lisans tamamlama programına dahil olduğunuzda yılda sadece iki kez sınavlara katılmak üzere üniversitede bulunmanız gerekecektir. Ayrıca sınav dönemlerinizde üniversiteye gitmeniz gerektiğinde Makedonya’ya kara ve hava yoluyla düşük masraflarla ulaşım sağlayabilir, üniversitenin bulunduğu Gostivar şehrinde de kolayca uygun fiyatlı ve konforlu konaklama imkanı yakalayabilirsiniz. 

Yurtdışı üniversitelerinde uzaktan eğitim alarak lisans tamamlama sürecine dair daha fazla bilgi almak, bu imkanı sağlayan partner okullarımızı yakından tanımak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşme ayarlayabilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız