DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Makine Mühendisliği Okumak:  Almanya Üniversiteleri

Makine Mühendisliği eğitiminde bilgisayar uygulamaları, elektrik, yapılar, matematik ve fizik eğitiminin yanı sıra sosyal, çevresel ve ekonomik faktörler gibi konularda da eğitim verilmektedir. Dolayısıyla geniş bir bilgi birikimine sahip makine mühendisleri pek çok alanda çalışabilirler. Günlük hayatı ve iş hayatını kolaylaştırmak için çalışan bu meslek dalı günümüzün en prestijli işlerinden biri olup aynı zamanda çok iyi gelir elde etmektedir. 

Makine mühendisliği bir enerji türünün başka bir enerji türüne dönüştürülerek aygıtların harekete geçirilmesi ve işlevsellik kazanmasıdır. Mühendislik denilince akla ilk Almanya ve ‘mühendislik dili’ olarak kabul görmüş olan Almanca gelmektedir. Nitekim uzun yıllardır dünyanın en iyi arabaları listesinde Mercedes gibi, BMW gibi Alman markaları yer almaktadır. Yalnızca araba alanında değil, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri ya da iş makineleri gibi alanlarda da Alman yapımı markaların kalitesi kendini belli etmektedir. 

Peki bu kadar kaliteli ürünler çıkarmayı nasıl başarıyorlar, elbette iyi bir eğitimle. Almanya eğitim politikaları ile tüm dünyanın örnek aldığı bir ülkedir. Kaliteli bir eğitim ve disiplinli bir çalışma yapısı Almanları bugün oldukları konuma getirmiştir. 

Almanya’da makine mühendisliği eğitimi almanın pek çok avantajı vardır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Leibniz Hannover Üniversitesi, Almanya’nın da en köklü üniversitelerinden biridir. Buradan alacağınız eğitim dünyanın birçok ülkesinde kabul edilecek olup size pek çok fırsatın kapılarını aralayacaktır. Almanya’nın mühendislikte lider ülkelerden biri olması da size mesleğinizle ilgili gelişmeleri yakından takip etme şansı tanıyacaktır. Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Almancayı ileri seviyede öğrenme, bol bol pratik yaparak geliştirme avantajınızın yanı sıra dünyanın farklı pek çok ülkesinden gelen yabancı öğrencilerle bir arada eğitim alarak, farklı kültürleri öğrenme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatını da yakalamış olursunuz. 

Tarihi ve doğal dokusu ile eşsiz bir şehir olan Hannover’da, kraliyet ailesi için yapılmış büyük ve tarihi bir binaya kurulu olan Hannover Üniversitesi, Almanya’da özellikle makine mühendisliği ve mimarlık alanlarında en iyi kabul edilmektedir. 1831 yılında kurulan bu köklü okul yürüttüğü projeler ve araştırmalarla da ön plana çıkmaktadır. 

Leibniz Hannover Üniversitesi ve Almanya’da makine mühendisliği eğitimi alabileceğiniz diğer üniversiteler hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim ofislerine gelerek alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ve onlardan gerekli tüm bilgiyi alabilirsiniz. Ofislerimizi ziyaret etmeden önce dilerseniz telefon veya canlı destek hattı üzerinden de iletişim kurabilirsiniz. Geleceğinizi profesyonellerle planlamak için vakit kaybetmeden Draft Yurtdışı Eğitim’e gelin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız