DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Makine Mühendisliği Okuyabileceğiniz Avantajlı Üniversiteler

Makine Mühendisliği okumayı mı düşünüyorsunuz? Doğru tercih. Bilgisayar uygulamaları, elektrik, yapılar, matematik ve fizik bilgisinin yanı sıra sosyal, çevresel ve ekonomik faktörlerden de anlayan makine mühendisleri, bugünün en prestijli meslek gruplarından birini oluşturur. Bu nedenle toplumda çok önemli görevleri yerine getiren makine mühendisleri, aynı ölçüde iyi gelir elde eden gruplardan biridir. Avrupa’da yayınlanan istatistiklere göre, makine mühendislerinin çok büyük çoğunluğu mezun olduktan sonra iyi bir işte çalışmaya başlamaktadır. Hatta başarılı makine mühendisi adaylarının son sınıfta iş teklifleri aldıkları da görülmektedir.

Yeni mezun olan makine mühendisleri, tecrübesiz olsalar dahi iyi ücretlerle işe başlarlar. İngiltere’de bu rakam yıllık ortalama 26.500 sterlin, yani yaklaşık 200.000 TL’dir! Yine İngiltere’de yayınlanan EngineeringUK raporuna göre, 2022’ye kadar İngiltere’nin 1,82 milyon mühendis yetiştirilmesi öngörülürken bu rakam yılda sadece 100.000 civarında bulunmaktadır. Bu durum, sektörde önemli bir açığın bulunduğunu göstermektedir. 

Dünyada mühendislere ihtiyaç duymayan hiçbir ülkenin bulunmadığı düşünüldüğünde, makine mühendisliği hâlihazırda uluslararası bir disiplindir. Dolayısıyla, eğer ileride yurtdışında çalışmayı ve kariyer yapmayı düşünüyorsanız, makine mühendisliği eğitiminizi kaliteli bir üniversitede tamamlamanız çok önemlidir. Özellikle yurtdışında okumak, yabancı dilinizi geliştireceği ve vizyonunuzu genişleteceği için size çok büyük avantajlar sağlayacaktır!

Avrupa’da makine mühendisliği eğitimi veren pek çok kaliteli üniversite bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle Çekya, Macaristan, Polonya, Letonya ve Litvanya’da bulunan bazı üniversiteler, yüzyıllara dayanan köklü teknik eğitim gelenekleri ve uygun yaşam maliyetleriyle çok iyi bir tercih olabilir! Avrupa’da makine mühendisliği okumak gibi bir düşünceniz varsa, Çekya’da Çek Teknik Üniversitesi, Letonya’da Riga Teknik Üniversitesi, Macaristan’da Debrecen Üniversitesi, Polonya’da Wroclaw Teknik Üniversitesi ve Lodz Teknoloji Üniversitesi, Litvanya’da ise Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi ve Kaunas Teknoloji Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz! Polonya üniversiteleri, özellikle üniversite öğrencilerine sağlanan çalışma izniyle de sık tercih edilmektedir, zira Polonya’da okurken çalışarak Euro kazanabilir, bütçenize destek olabilirsiniz!

Avrupa’da makine mühendisliği okuyabileceğiniz üniversiteler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, yurtdışında eğitim ve yaşam hakkında merak ettiğiniz tüm konular için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız