DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında MBA: İtalya'da İşletme Alanında Yüksek Lisans Fırsatları

Yurtdışında MBA okumanın faydalarından bahsetmeden önce MBA nedir onu açıklayalım. Açılımı ‘Master of Business Administration’ olan MBA, işletme bölümünde yüksek lisans eğitimi demektir. MBA eğitimi almış kişiler kariyerlerine, sektörde birkaç kademe üstten başlama avantajına sahip olurlar. İşletme mezunlarının yoğunluğu göz önüne alındığında yüksek lisans eğitimi almanın bir avantaj yaratacağı aşikardır. Üstelik artık hemen her sektörde istenen bu kalifikasyonu en kaliteli şekilde almak önemlidir. Doğru okul, doğru eğitim, atacağınız doğru adımlar sizi kariyerinizde olmak istediğiniz noktaya taşır. Sizin için en uygun ülke ve şehirde en uygun okulu seçmek için Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarından yardım almanızı tavsiye ederiz. 

Sektörde size avantaj sağlayacak bu derece için en kaliteli eğitimi alabileceğiniz ülkelerden biri İtalya’dır. Dünyanın en eski üniversitesi Bologna Üniversitesi’nin bulunduğu İtalya’daki pek çok üniversite dünyanın en iyi okulları arasına girmeyi başarmıştır. İtalyancanın yanı sıra İngilizce eğitim almanın, tarihi binalarda, kaliteli akademisyenlerle birlikte çalışmanın mümkün olduğu İtalya, tüm dünyada öğrencilerin tercih ettiği bir ülkedir. 

Yalnızca eğitim kalitesi ile değil kültürü ile de gelenleri memnun bırakan İtalya, eşsiz yemeklerinden sanatın tüm dallarına kadar muhteşem olanaklar sunan bir ülkedir. İtalya’da eğitim alacağınız şehir neresi olursa olsun sizi görkemli heykeller, tarihi binalar, nehirler ve köprülerin kestiği dar sokaklar ve sıcakkanlı İtalyanlar karşılar. Moda, spor ve sanattan beslenen kültürden etkilenmemeniz mümkün değildir. 

Eğitim kalitesi tüm dünyada kabul görmüş İtalyan okullarında MBA eğitimi almak Avrupa’da olduğu kadar Türkiye’de de prestij sağlayacaktır. MBA eğitimini en iyi alabileceğiniz İtalyan okullarından biri Politecnico di Milano (Milano Politeknik Üniversitesi)’dir. Hem tarihi hem modern dünyayı bir arada yaşatan Milano, İtalya’nın en gelişmiş ve en zengin ikinci şehridir. Tarihi mimari yapılarla dolu şehir, modanın merkezi olmasıyla da ünlüdür. Politecnico di Milano 1863 yılında kurulmuş ülkenin en köklü okullarından biridir. 

İtalya’da MBA eğitimi alabileceğiniz bir diğer başarılı okul ise European School of Economics (ESE)’dir. ESE; Londra, Roma, Milano, Floransa ve Madrid'deki merkezlerinde Lisans, Yüksek Lisans ve MBA programları sunan özel bir işletme okuludur. 60’dan fazla ülkede öğrencilerin tercih ettiği ESE derece ve sertifikaları tüm dünyada kabul görmüştür. 

Bu okullar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isterseniz Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibat kurarak İstanbul, İzmir ve Ankara’daki ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Kariyerinizde emin adımlar atmak için bizimle iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız