DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Medya Bilimi Okumak İster Misiniz?

Medya Bilimi, son yılların trend bölümlerinin arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu alan, medyanın bir sosyal bilim olarak ele alındığı ve farklı araştırma metodolojilerinin derinlemesine bir şekilde işlenerek öğrencilere aktarıldığı bir alandır. Geleceğin medya analistlerini ve patronlarını yetiştiren medya bilimi alanı Türkiye’de de yavaş yavaş önem kazanmaya başlamıştır. Ne yazık ki, Türkiye’de bulunan üniversitelerin hiçbirinde bir Medya Bilimi bölümü yoktur. Bu sebepten dolayı Medya Bilimi eğitimine merak sarmış olan öğrenciler yurtdışının yolunu tutarlar.

Yurtdışında Medya Bilimi eğitiminin en iyi verildiği ülkelerin başında Macaristan gelmektedir. Gelişmiş kültürü, uygun ücretleri ve yüzlerce yıllık kadim üniversiteleri ile Macaristan, kusursuz bir Medya Bilimi eğitimi almak için mevcut en iyi seçenektir. Draft Yurtdışı Eğitim olarak Macaristan’da Medya Bilimi eğitimi alabileceğiniz üniversiteleri sizler için bir araya getirdik.

Budapeşte Corvinus Üniversitesi ve Medya Bilimi Eğitimi

Budapeşte Corvinus Üniversitesi, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak görülen Budapeşte’de yer almaktadır. Budapeşte Corvinus Üniversitesi dünya standartlarında akademik bir kadroyu bünyesinde bulunduran bir üniversitedir. Avrupa Birliği’nde bulunan en eski üniversitelere denk tutulan bu başarılı eğitim kurumu aynı zamanda bir araştırma üniversitesidir. Akademik kadrosunun dünya standartlarıyla aşık atan performansıyla bilinen Budapeşte Corvinus Üniversitesi 1920 yılında kurulmuştur. Kurum, Macaristan’ın ve Orta Avrupa’nın en iyi ekonomi üniversitesi olarak kabul görmüştür. Macaristan’daki yöneticilerin ve ekonomistlerin gözle görülür bir kısmı bu okulun mezunları arasındadır.

Budapeşte Corvinus Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi kapsamında 11.000’den fazla öğrenciye eğitim hizmeti sağlamaktadır. Medya Bilimi alanının da hızla gelişim sağladığı eğitim kurumunun ana hedefi, profesyonel çok yönlülüğü günümüz medyasının sürekli değişen koşullarına adapte edecek bir kalifikasyonu, eğitim programı boyunca sergilemektir.

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi ve Medya Bilimi Eğitimi

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi, 2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurulmuş bir eğitim kurumudur. Kısa süreli aktifliğine rağmen son derece dinamik yapısıyla dikkat çeken Budapeşte Metropolitan Üniversitesi hem yerli hem de yabancı öğrenciler tarafından parmakla gösterilen bir okul haline gelmiştir.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de 4 adet kampüsü bulunan Metropolitan Üniversitesi ülkenin en büyük özel üniversitesidir. 180’den fazla üniversite ile anlaşması bulunan kurum Medya Bilimi gibi henüz yeni bir alanı kendi yeniliği ile harmanlayarak son derece yaratıcı ve inovatif yaklaşımlar ortaya koymayı kolaylıkla başarmıştır.

Medya Bilimi ve İletişim Bilimleri alanında iyi bir yurtdışı eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız