DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi

Mimarlık, estetiği ve kullanışlılığı bir araya getiren; hem barınma ihtiyacımızı karşılayan, hem de sanatsal bir bakış açısı kazanmamızı sağlayan, prestijli ve iyi kazandıran bir meslektir. Günümüzde bu prestijli mesleğin eğitimini en iyi şekilde alabileceğiniz okullar yurtdışındadır. Bunun sebebi yurtdışındaki kurumların, tarihe damga vurmuş mimarlar geliştirmiş olmalarıdır. Bununla beraber, yurtdışında mimarlık eğitimi veren okullar mimarlığa şu anda sahip olduğu sanatsallığı katmışlardır. Haliyle yurtdışında alacağınız bir mimarlık eğitimi sizi özgün ve zengin bir bakış açısı ile donatacaktır.

Yurtdışında mimarlık eğitimi alacağınız en iyi okullara gelecek olursak bunlardan ilki Massachusetts Teknik Üniversitesi’dir.

Michael Graves, Frank Johnson ve Frank Gehry gibi mimarların yetiştiği Amerika’daki Massachusets Teknik Üniversitesi (MIT), teknoloji ve mühendislik alanlarında olduğu kadar, mimarlık konusunda da bir öncüdür. Bu üniversite ile tanınmış olan Boston’da konumlanan üniversite dünya çapında tanınan öğretim görevlilerini bünyesinde bulunmaktadır ve prestijinden dolayı öğrencilerinin geleceğini garanti altına alan bir kurumdur. Yetenekli öğrencilere burs vermesi ile bilinen okul, bünyesinden mezun olan öğrencilerin tümüne iş hayatında fevkalade imkanlar sunduğu için, burs vermediği durumlarda da, ücretini kısa bir sürede amorti etmektedir. Bu sebeplerden dolayı kurum, yurtdışında mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için yapılabilecek en akıllıca tercihlerden birisidir. Harvard ve California Berkeley Üniversitesi gibi kurumlar da, MIT ile beraber, ülkedeki en ileri düzey mimarlık eğitimini vermektedirler. 

Amerika ile beraber, Leonardo da Vinci, Michalangelo ve Thomas Heatherwick gibi mimarları yetiştirmiş olan Avrupa’da, yurtdışında mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için son derece isabetli bir tercihtir. Bu kıtada bulunan, sınavsız eğitim sistemiyle ve hem İtalyanca hem de İngilizce eğitim vermesiyle yurtdışında eğitim almak isteye öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi olan İtalya, Milano Politeknik Üniversitesi ve Torino Politeknik Üniversitesi gibi kurumları ve tarihe damga vurmuş mimarları ile yurtdışında mimarlık eğitimi alma hedeflerini Avrupa’da gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için de gayet tercih edilebilir bir seçenektir. Sanatı ve estetiği bir arada yaşayabileceğiniz İtalya’da mimarlık eğitimi alıyor olmak, bütünleşik bir eğitim hayatının kapılarını aralayarak, yurtdışında mimarlık okumak isteyen öğrencilere vizyonu geniş perspektifler sunmaktadır diyebiliriz.

Binlerce yıllık geleneği ve estetik harikalar olarak tanımlanabilecek yapıları, cezbedici dil okulları, yüksek yaşam standartlarına İngiltere de, London College Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi gibi okulları sayesinde yurtdışında mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için kendisini öne çıkarmayı başaran bir başka ülkedir. Ayrıyeten İngilitere’de mimarlık eğitimi alırken İngilizce’yi yerinde de öğrenme fırsatına kavuşabilirsiniz. Kaliteli eğitiminin yanında, kaliteli bir iş hayatının olanağını da sunabilen İngiltere, yurtdışında mimarlık okumak isteyen öğrencilere pek çok cazip seçenek sunarak, onları kendi hayatlarına en doğru şekilde hazırlamaktadır desek yanlış olmayacaktır.

Yurtdışında mimarlık eğitimi almak ve yurtdışında eğitim ile ilgili aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek adına Draft Yurtdışı Eğitim’in Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız