DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Nerede Alınır?

Uygulanabilirliğin ve estetiğin bir araya geldiği ender yüksek öğrenim alanlarından biri olan Mimarlık, sanatsal kabiliyetlerini işlevsel bir şekilde değerlendirmek isteyen öğrencilerin gözdesidir. Ekonomik açıdan öğrencilere cazibeli fırsatlar sunan bölüm kuvvetli bir hayalgücüne sahip adayların bu yeteneklerini kullanmalarına kapı araladığından dolayı da sık sık tercih edilmektedir. 

Sanatın ve kültürün büyük önem taşıdığı Avrupa ülkeleri yurtiçinde alınacak bir mimarlık eğitimine kıyasla daha ufuk açıcı bir mimarlık eğitimi vermektedirler. Bu sebepten dolayı yurtdışında alınacak bir mimarlık eğitimi Türkiye’ye kıyasla daha yüksek standartlara sahiptir ve bu yüksek standartlardan dolayı daha tatmin edici bir kariyer imkanını öğrencilere sağlamaktadır. Yurtdışında alınacak bir mimarlık eğitimi Türkiye’de somut bir örneği bulunmayan sayısız mimari akımın teorik arka planını öğrencilerle buluşturduğundan dolayı geniş çaplı bir bilgi dağarcığını da öğrencilerin zihnine işler.

Derinlikli ve zengin bir mimarlık eğitiminin yurt dışında alınabileceği ülkelerin başında estetiğe ve mimariye verdiği önemle tanınan İtalya gelmektedir. Avrupa ülkeleri arasında en köklü akademik geleneğe sahip olan İtalya’nın Bologna şehrinde bulunan Bologna Üniversitesi dünyanın en eski üniversitesi olduğundan dolayı tecrübenin ve akademik olgunluğun mükemmelleştirdiği bir mimarlık eğitimi sunmaktadır. Uluslararası akademik camianın en saygın üniversitelerinin müfredatına kattığı Bologna Süreci’nin doğum yeri olan Bologna Üniversitesi 1088 yılından bugüne faaliyetini aralıksız sürdürmeyi başarmış bir eğitim kurumudur. Bologna Üniversitesi’nin mimarlık fakültesi dünya çapında tanınmış sayısız akademisyen ve mimar yetiştirdiğinden dolayı geleceğini garanti altına almak isteyen mimar adayları için harika bir seçenektir.

İtalya’nın yanı sıra yurtdışında iyi bir mimarlık eğitiminin alınabileceği bir diğer merkez de Polonya’dır. Öğrencilerine sınavsız eğitim sunmasıyla öne çıkan, öğrenim ücretleri Avrupa’nın başka bir ülkesinde alınabilecek bir eğitime kıyasla çok daha uygun olan Polonya aynı zamanda bünyesinde eğitim gören öğrencilere haftada 20 saat part-time çalışma imkanı sunan bir ülkedir. 

Bu sebeplerden dolayı zahmetsiz ve keseyi zorlamayacak bir yüksek öğrenim merkezi haline gelmiş Polonya’nın öğrenci şehirlerinden birisi olan Lodz’da bulunan Lodz Teknoloji Üniversitesi mimarlık bölümünün üstünlüğünü uluslararası akademik camiaya ispatlamış bir eğitim kurumudur. Yüksek eğitim kalitesinden ve akademik başarıdan taviz vermeyen bu eğitim kurumu modern teknolojinin sağladığı imkanlarla donatılmış bir eğitimi mimarlık estetiğiyle birleştirerek tamamıyla kendine özgü bir sistem oluşturmayı başarmıştır. Sıradışı eğitim anlayışıyla göz dolduran üniversite aynı zamanda LLP Erasmus, Campus Europae ve CEEPUS gibi akademik değişim programlarına da dahil olduğundan dolayı öğrencilerine akademik çeşitliliğin ön planda olduğu bir eğitim sağlar.

Yurtdışı eğitim fırsatlarından yararlanmak, yurtdışında mimarlık eğitimi almak ve kariyerinizi doğru bir şekilde planlamak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda dünyanın en iyi okullarından birine kayıt yaptırmak için Darft Yurtdışı Eğitim’in ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız